نشست نمایندگان اردبیل با معاون رییس جمهوری درباره حل مشکلات استان | اتاق خبر
کد خبر: 363600
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1395 - 14:30
نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از دیدار امروز مجمع نمایندگان این استان با دکتر نوبخت ، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: در این جلسه در زمینه مسائل و مشکلات استان اردبیل بحث و تبادل نظر شد.

اتاق خبر:رضا کریمی روز شنبه با بیان اینکه موارد و مسائل اساسی استان در این جلسه مطرح شد افزود: تحقق وعده رییس جمهوری در سفر به استان اردبیل در خصوص اتمام پروژه راه آهن میانه - اردبیل تا پایان دولت یازدهم ، تحقق وعده رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه آبرسانی بخش عنبران نمین و درخواست منظور کردن پروژه احداث بزرگراه نمین - آستارا ، اردبیل - گرمی و نیر - سراب و تکمیل بزرگراه سرچم - اردبیل تا پایان سال ٩٦ از جمله مطالباتی بود که از سوی نمایندگان استان در جلسه حاضر مطرح شد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: درخواست اقدام مقتضی برای ایجاد ردیف اعتبار برای احداث سدهای ننه کران و نیارق شهرستان نمین و خیارک شهرستان اردبیل از جمله موضوعاتی بود که به دلیل نیاز ضروری منطقه نسبت به ایجاد این سدها توسط نمایندگان از معاون رییس جمهوری درخواست شد.
وی همچنین تسریع در پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران استان و یارانه صادر کنندگان سیب زمینی را از دیگر مطالبات نمایندگان استان از نوبخت دانست و گفت: کشاورزان زحمتکش استان پس از تحمل سختی های موجود در کاشت محصولات کشاورزی و بعد از برداشت آن هم اکنون با مشکل عدم پرداخت مطالبات معوق خود مواجه هستند.
وی افزود: در این جلسه از رییس سازمان برنامه و بودجه درخواست شد که در این مورد دستورات لازم را به سرعت اتخاذ کنند.
کریمی اظهار کرد: رعایت وضعیت استان های سردسیر مانند اردبیل در توزیع و ابلاغ بودجه و اعتبارات از دیگر موضوعاتی بود که از آقای نوبخت درخواست شد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید