۱۰ خودروی پرفروش جهان در سال ۲۰۱۶ | اتاق خبر
کد خبر: 363786
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1395 - 12:17
آیا میدانید پرفروش ترین خودروهای جهان در نیمه اول سال ۲۰۱۶ چه خودروهایی هستند ؟ پس با ما همراه باشید تا ۱۰ خودروی برتر سال جاری را معرفی کنیم.

به گزارش اتاق خبر به نقل از autoexpress ، معرفی یک خودرو به عنوان بهترین خودروی جهان یک امر کاملا سلیقه ای محسوب شده و افراد مختلف ایده های کاملا متفاوتی در این باره دارند. اما دانستن اینکه کدام خودروها از فروش بیشتری برخوردار هستند امری امکان پذیر میباشد. شاید این معیار مناسبی برای انتخاب بهترین خودروی جهان نیز باشد؛ چرا که افراد مختلفی از سراسر جهان به جای اینکه فقط به یک خودرو رای بدهند با پول خود که قطعا ارزش زیادی هم برای آن قائل هستند این خودرو را انتخاب کرده و آن را خریده اند.

10 خودروی پرفروش جهان در سال 2016

10 خودروی پرفروش جهان در سال ۲۰۱۶

این خودروها الزاما سریع ترین خودروهای جهان نیستند، لوکس ترین یا زیباترین آنها نیز همینطور. اما آنها در انجام وظایفی که یک خودروی برای آن تولید میشود بهترین هستند و همین امر صاحبان آنها را به خریدشان مجاب کرده است. در اینجا ما اطلاعاتی از ۱۰ خودروی پرفروش جهان در نیمه اول سال ۲۰۱۶ بر اساس جامعه آماری خریدارانی در تمام دنیا ارائه خواهیم کرد.

شاید خیلی هم جای تعجب نداشته باشد که در صدر این جدول همانند سال های گذشته تویوتا کرولا قرار دارد. در واقع روند پرقدرت فروش کرولا به حدی است که اختلاف آن با رتبه دوم که فولکس گلف میباشد بیش از ۱۳۴ هزار دستگاه است. این خودرو در انگلیس با نام تویوتا آریوس عرضه میشود و هرچند مثل سایر بازارها با استقبال خارق العاده ای مواجه نشده اما چیزی از میزان فروش جهانی آن کم نمیکند.

فورد سری F نیز همانند سالهای متمادی گذشته در صدر جدول پرفروش ترین پیکاپ ها و خودروهای تجاری قرار دارد؛ و این در حالی است که تویوتا RAV4 و هوندا CR-V کماکان پرفروش ترین ها در بازار پرازدحام اس یو وی ها میباشند. علاوه بر کرولا و RAV4، کمری نیز دیگر محصولات تویوتا است که در این لیست قرار میگیرد که این نشان از بازده فوق العاده سیاست های بازاریابی و فروش در تویوتا دارد.

در اینجا لازم است اشاره ای هم به هیوندای توسان داشته باشیم. هرچند این خودرو در بین ۱۰ پرفروش سال جایی ندارد اما از رشد قابل توجهی برخوردار بوده و از ۹۴۲۶۷ دستگاه در نیمه اول ۲۰۱۵ به ۲۸۵۰۶۰ دستگاه در نیمه اول ساری جاری رسیده است. احتمالا این خودرو در آینده وارد این لیست نیز خواهد شد.

جدول ۱۰ خودروی پرفروش جهان

رتبه نیمه

 

اول ۲۰۱۶

رتبه نیمه

 

اول ۲۰۱۵

نام خودرو فروش نیمه

 

اول ۲۰۱۶

فروش نیمه

 

اول ۲۰۱۵

۱ ۱ تویوتا کرولا ۶۳۴۲۹۸ ۶۴۱۸۵۰
۲ ۲ فولکس گلف ۵۰۰۶۳۰ ۵۰۹۸۲۹
۳ ۴ فورد سری اف ۴۷۸۳۸۴ ۴۲۴۸۸۴
۴ ۳ فورد فوکوس ۳۶۷۴۷۹ ۴۳۹۵۸۴
۵ ۵ هیوندای النترا ۳۶۳۴۹۰ ۴۰۲۵۲۶
۶ ۶ فولکس پولو ۳۵۸۶۰۲ ۳۶۵۲۵۷
۷ ۱۰ تویوتا RAV4 ۳۴۶۷۹۱ ۳۱۲۹۹۳
۸ ۶ تویوتا کمری ۳۳۹۶۱۱ ۳۸۴۴۲۱
۹ ۹ هوندا CR-V ۳۳۳۵۹۷ ۳۲۱۰۳۸
۱۰ ۱۱ شورلت سیلورادو ۳۰۷۸۴۵ ۳۱۰۹۸۱

94105

منبع : اخبار خودرو

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید