چندین پروژه نمک زدایی امسال افتتاح می شود | اتاق خبر
کد خبر: 363803
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1395 - 13:58
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: درسال جاری چندین پروژه نمک زدایی در نقاط مختلف ایران به بهره برداری خواهد رسید.

اتاق خبر: بیژن عالی پور روز دوشنبه در بندر گناوه افزود: پروژه نمک زدایی 220 هزار بشکه ای به عنوان بزرگترین پروژه درایران از مهم ترین این پروژها است که در 5 تا 6 ماه آینده در اهواز راه اندازی می شود.
وی اضافه کرد: پروژه نمک زدایی 55 هزار بشکه ای در بی بی حکیمه، 110 هزار بشکه ای گچساران، 55 هزار بشکه ای در رگ سفید و 45 هزار بشکه ای در هفتگل و نفت سفید از دیگر پروژه هاست.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اظهارکرد: پروژه نمک زدایی با هدف افزایش تولید و کیفیت بخشی نفت خام اجرا شد که نقشی مهم در فروختن نفت با قیمت بهتر دارد.
عالی پور گفت: چنانچه نمک و آب نفت بالا برود از کیفیت خواهد افتاد و روی قیمت آن اثرگذار خواهد بود.
وی افزود: تمامی این پروژه ها ازسوی متخصصان داخلی اجرا شده و96 درصد تجهیزات آن داخلی و درصد کمی از خارج است که درصددیم این میزان کم نیز از داخل تامین شود.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب کشور، پروژه های تزریق گاز را از دیگر پروژه های در دست اجرا عنوان کرد و گفت: پروژه تزریق گاز گچساران، لب سفید و قلعه نار از عمده این پروژه هاست که از سوی قرارگاه خاتم الانبیا دردست اجرا و شش ماه آینده راه اندازی خواهد شد.
وی درباره دایرشدن دفتر نمایندگی شرکت نفت و پرداخت حق آلایندگی در شهرستان گناوه افزود: دراین ارتباط نماینده مردم بوشهر، گناوه ودیلم در مجلس شورای اسلامی با وزیر نفت پیگیری کرده و با ارتباطاتی که با مسئولان نفت دارد، انجام خواهند شد.
شهرستان گناوه در 120کیلومتری شمال مرکز استان بوشهر واقع شده و تاسیسات و شرکت های نفتی بسیاری در این منطقه وجود دارد.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید