حق آلایندگی منطقه باید پرداخت شود | اتاق خبر
کد خبر: 363806
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1395 - 14:17
فرماندار گناوه گفت: با توجه به منابع عظیم نفت وگاز وعبور 98 درصد خطوط لوله نفت صادرات کشور دراین منطقه، مردم انتظار دارند که حق آلایندگی این نقطه از شاهرگ اقتصادی کشور از این منابع پرداخت شود.

اتاق خبر: سیدعلی پاک نژاد روزیکشنبه درجمع مدیران وزارت نفت و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در فرمانداری این شهرستان افزود: درحوزه نفت مسئولان و مردم این شهرستان با مشکلاتی روبرو هستند که باید دفتر نمایندگی وزارت نفت در این منطقه استقرار یابد.
وی اظهارکرد: مردم این منطقه جز تحمل سختی ها و مسایل زیست محیطی از شرکت های نفتی چیزی نصیبشان نمی شود و نیاز است که رویکرد و نگاه متولیان در وزارت نفت به این منطقه عدالت گرایانه و به نحو شایسته توجه ویژه شود.
فرماندار گناوه گفت: بهسازی راههایی که در مسیر لوله ها و تردد خودروهای سنگین نفتی قرار دارند از جمله جاده گناوه به گچساران که خطرناک و حادثه خیز است، ضروری است.
وی بکارگیری نیروهای بومی در شرکت ها و تاسیسات نفتی منطقه را از دیگر خواسته های مردم این منطقه عنوان کرد و افزود: دراین شهرستان حدود 3500 بیکار فارغ التحصیل با مدارک بالا وجود دارد که بیکار هستند و باید در این شرکتها بکار گمارده شوند.
پاک نژاد اظهارکرد: احداث یک میدان مناسب به عنوان نماد شهدای حوزه نفت و همایش تجلیل از شهدای این حوزه نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
وی ایمن سازی مناطق نفتی و تسریع در احداث میدان امام علی (ع) ورودی شهر گناوه را نیز خواستار شد.
امام جمعه دیلم نیز در این نشست گفت: مردم مناطق شمالی استان بوشهر که درجوار تاسیسات نفتی قرار دارند انتظار و حق دارند که از مواهب این منابع برخوردار شوند.
حجت الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری افزود: مردم این منطقه احساس می کنند که مورد بی مهری شرکت های نفتی منطقه قرار گرفته اند.
وی گفت: کارگران بومی که هم اینک در شرکت های نفتی از جمله در بندر امام حسن مشغول بکار هستند از نظر گزینشی دچار مشکل شدند، در صورتی که با غیربومی ها چنین مشکلاتی ندارند.
امام جمعه دیلم افزود : مردمان مناطق شمالی استان بوشهر درحمایت و حفاظت از سرمایه ملی نفت احساس مسئولیت می کنند اما توقع دارند که به خواسته هایشان رسیدگی شود.
وی گفت : تعامل و همدلی خوبی بین فرمانداران و مسئولان شهرستان های گناوه و دیلم وجود دارد و در کنار ائمه جمعه از جامعه نفت حمایت می کنند.
فرماندار شهرستان دیلم نیز گفت: تاسیسات، شرکتها وخطوط نفتی مهم دراین شهرستان از جمله تلمبه خانه گوره، سیاهمکان و فلات قاره بهرگان وجود دارد که باید وزارت نفت عنایت ویژه و خاصی به این منطقه داشته باشد.
حسن اسماعیلی افزود: در حوزه این شهرستان متولیان امور نفتی تعاملی نیستند و در جلساتی که باید حضور یابند، شرکت نمی کنند که از مدیران شرکت کننده دراین نشست توقع داریم که به مجموعه تحت امر خود توصیه های لازم را انجام دهند.
وی گفت: استقرار اچ اس ای دراین شهرستان و نمایندگی شرکت نفت با توجه به وجود 270 حلقه چاه نفتی که درهیچ نقطه ای از کشور نیست، ضروری است تا درصورت اتفاقی از آنها استفاده شود.
شهرستان های گناوه و دیلم در شمال استان بوشهر قرار دارند.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید