احتمال آزاد شدن واردات زیتون | اتاق خبر
کد خبر: 363949
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1395 - 03:04
تعرفه واردات زیتون کنسروی در حالی روز گذشته از سوی هیات وزیران از ۴۰ درصد به ۵۵ درصد افزایش یافت که واردات این محصول حدود پنج سال است که از سوی وزارت جهاد کشاورزی ممنوع شده است و رئیس انجمن روغن زیتون و زیتون شور معتقد است .

اتاق خبر: سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که هیات وزیران تعرفه واردات زیتون را از ۴۰ درصد به ۵۵ دردصد افزایش داده است در حالی که طی چهار - پنج سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی واردات زیتون کنسروی را ممنوع اعلام کرده است.

محمد رضا هاتفی مینایی - رئیس انجمن روغن زیتون و زیتون شور، اظهار کرد: مشخص نیست که این افزایش تعرفه  واردات این میوه ممنوعه با چه هدفی صورت گرفته است.

به گفته وی با توجه به کاهش مجدد تولید زیتون و با توجه به ممنوع بودن واردات آن تغییر تعرفه واردات این محصول می تواند به دلیل آزاد شدن واردات این محصول باشد و ممکن است در آینده نزدیک واردات این محصول آزاد شود.

هاتفی افزود: تولید زیتون حدود ۱۰۰ هزار تن در سال است که ۵۰ تا ۶۰ هزار تن ان به کنسرو تبدیل می شود اما با توجه به کاهش تولید ممکن است این مصوبه ابلاغ شده باشد تا در اینده ورادات زیتون کنسروی با تعرفه ۵۵ درصدی آزاد شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید