فن بازار، عاملی برای توسعه پایدارصنایع دریایی | اتاق خبر
کد خبر: 364020
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1395 - 11:06
تولیدکنندگان و فعالان صنعت دریایی باید بتوانند با ایده‌پردازان و کارآفرینان در ارتباط باشند. خلق ایده‌های نو و انتقال آن به صاحبان صنایع دریایی با حمایت مسئولان می‌تواند راه را برای توسعه این بخش هموار کند.

اتاق خبر: ظرفیت‌های موجود در ۷ استان ساحلی کشور برای گسترش و رونق اقتصاد دریا ایجاب می‌کند که با نگاه تخصصی و جامع، سرمایه‌گذاری انجام شود از این‌رو رویکرد راهبردی در این بخش باید بتواند ایده‌ها و نظرات سازنده را از مرحله تئوری به عمل نزدیک کند. در کنار تدوین راهبرد و استراتژی باید نگاه توسعه پایدار نیز بر این حوزه حاکم شود؛ چراکه ۹۰ درصد تجارت جهان از طریق دریاها انجام می‌شود و ۶۰ درصد نفت جهان نیز در منطقه خلیج‌فارس است که این امر به خوبی نشان‌دهنده مزیت‌های فوق‌العاده برای اقتصاد دریامحور است از این‌رو لازم است در کنار حمایت‌های تسهیلاتی صندوق توسعه دریایی خلأها و زوایای ناگفته در این صنعت بازبینی شود تا آنچه در راهبرد توسعه صنایع دریایی یا برنامه‌های بلندمدت منعکس می‌شود نتیجه مثبتی را در اقتصاد دریا منعکس کند. برگزاری همایش‌ها و نشست‌ها به منظور تجمیع ایده‌ها و نظرات می‌تواند نقش سازنده‌ای در جهت‌دهی به اهداف مورد نظر داشته باشد. مشابه همایش ملی فناوری‌های دریایی که شهریور امسال برگزار می‌شود تا گردآوری و تسهیل ارتباطات زاویه‌های کارآفرینی (ایده‌پردازان، سرمایه‌گذاران، افراد باتجربه و نخبگان علمی) و سرعت ورود ایده‌ها به بازار تولید محصولات، رویدادهای کارآفرینی در سراسر دنیا و با موضوعات مختلف شکل گرفته و جریان تبدیل ایده به پدیده و در نهایت ورود به بازار را تسهیل و تسریع کنند اما ابتدا لازم است که خلأهای این صنعت شناخته شده و پس از آن با هم‌اندیشی و ساماندهی فعالیت‌های نوآورانه در این بخش مدیریت شود.


حمایت از ایده‌های جدید
مهرداد مظفری، مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی درباره ظرفیت‌های موجود برای مدیریت و حمایت از ایده‌پردازی‌ها در این صنعت به صمت گفت: صندوق توسعه صنایع دریایی از پروژه‌های دانش‌بنیان با نرخ بهره تک رقمی حمایت می‌کند. به این صورت که پس از بررسی ایده با بانک‌های عامل تفاهم انجام می‌شود. این سیاست حمایتی از اواخر سال گذشته شروع شده است. مظفری تاکید کرد: ایده‌هایی که در بخش صنایع دریایی منجر به ثبت دانش فنی و تولید محصول قابل توجه برای متقاضیان شود همچنین ایده‌هایی که متقاضی و مشتری خارجی داشته باشند با رویکرد توسعه صادرات مورد حمایت قرار می‌گیرند. مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی با اشاره به ضرورت ایده‌پردازی و کارآفرینی با توجه به نیاز بازار گفت: ما در صنایع دریایی نیازمند ایجاد یک «فن بازار» هستیم تا متقاضیان و عرضه‌کنندگان در فضایی تجمیع شوند و در این فرآیند متقاضیان بفهمند چه ایده‌هایی وجود دارد و عرضه‌کنندگان به نیازهای روز دست یابند. به عبارتی در پس این عرضه و تقاضا بازار فناوری نو شکل بگیرد.


اختصاص تسهیلات
خلیل قاسمی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به ضرورت ایده‌پردازی در صنایع دریایی به صمت گفت: در گذشته صنایع دریایی را در بخش حمل‌ونقل، جابه‌جایی کالا و مسافر و استخراجنفت و گاز شاهد بودیم اما امروزه بخش‌های گردشگری و استفاده از ظرفیت‌ها و صنایع مرتبط با دریا با رویکرد اشتغالزایی مطرح می‌شود هرچند در این بخش‌ها ما استفاده حداقلی از دریا داشته‌ایم. قاسمی با اشاره به تلاش‌ها برای توسعه استفاده از ظرفیت‌های صنایع دریایی گفت: صنایع دریایی نخستین بخشی بود که در دوران تحریم با مشکل روبه‌رو و سیستم حمل‌ونقل دریایی در پی آن زمینگیر شد. با این‌همه امسال نسبت به سال‌های گذشته تلاش‌های بسیار خوبی از جانب صندوق توسعه دریایی برای رونق و توسعه در این صنعت انجام شده و می‌شود. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان درباره خلأهایی که در صنعت دریایی باید در زاویه ایده‌پردازی و سرمایه‌گذاری قرار گیرند گفت: نوسازی تجهیزات حجم بالایی از هزینه‌ها را در صنایع دریایی در برمی‌گیرد و لازم است یارانه به این بخش تعلق گیرد تا از توجیه اقتصادی برخوردار باشند.


نگاه بین‌المللی به توسعه صنایع دریایی
فریدون احمدی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز درباره لزوم توجه به کارآفرینی و مدیریت ایده‌پردازی در صنایع دریایی به صمت گفت: اگر خواهان اتفاق جدی در صنایع دریایی هستیم نیازمند یک طرح آمایشی، برنامه‌ریزی برای تدوین استراتژی و حمایت و تامین مالی از جانب دولت هستیم ضمن اینکه نگاه ما به این صنعت باید بین‌المللی باشد. وی با اشاره به مزیت‌های نسبی کشور در بخش دریایی و اقتصاد دریا گفت: باید بازارهای مورد نظر در این بخش برای ارائه تولیدات و محصولات شناسایی شود. همچنین با توجه به زیرساخت‌ها در این صنعت می‌توان زمینه ایجاد اشتغال بیشتر در مناطق ساحلی را فراهم کرد از این‌رو در زمینه تولیدات صنایع دریایی باید نگاه ما بیشتر بر انتقال دانش فنی استوار باشد تا چشم‌انداز روشنی را برای این صنعت رقم بزنیم. احمدی معتقد است در صورت تولید مشترک با شرکت‌های خارجی در زمینه صنایع دریایی باید به نحوی عمل شود تا آنها به ما به عنوان یک بازار نگاه نکنند. وی با تاکید بر تدوین استراتژی و راهبرد صنایع دریایی گفت: انتظار ما این است که زودتر این راهبرد تدوین و از بنگاه‌ها و شرکت‌های صنعتی در این بخش نیز حمایت شود؛ چراکه ما با توجه به داشتن سواحل شمالی و جنوبی و ظرفیت‌ها در این بخش می‌توانیم حرف‌های زیادی برای گفتن در صنعت دریایی داشته باشیم.


حمایت از سازندگان شناور
افرادی که از نزدیک مشکلات و خلأهای صنایع دریایی را لمس می‌کنند اندکی رویکرد انتقادی به ایده‌پردازی در این بخش دارند؛ چراکه اصل اولیه در این صنعت را تامین بودجه و منابع مالی می‌دانند.
سالم شهیدی، کارشناس حمل‌ونقل دریایی بر این اصل معتقد است. وی به صمت گفت: متاسفانه در تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز صنایع دریایی هنوز کارخانه‌های داخلی نمی‌توانند به طور کامل نیازها را برآورده کنند از این‌رو صاحبان صنعت در این بخش و سازندگان و دارندگان شناور باید لوازم مورد نیاز خود را از خارج از کشور تهیه کنند به علاوه اینکه واردات این تجهیزات با توجه به مشکلات ارزی برای سازندگان مشکل‌ساز است. شهیدی با اشاره به ضرورت ایجاد یک نهاد حمایتی از سازندگان و دارندگان شناور گفت: هیچ نهادی وجود ندارد تا مالکان شناور در آن زیرپوشش قرار گیرند از این‌رو نیاز است که یک اتحادیه یا یک سندیکا و تعاونی برای دارندگان و سازندگان شناور به وجود بیاید تا سالانه مبلغی به عنوان یارانه برای تامین تجهیزات و لوازم و نوسازی آنها به سازندگان و دارندگان شناورها داده شود. این کارشناس حمل‌ونقل دریایی با تاکید بر ضرورت تولید تجهیزات مورد نیاز در صنعت دریایی در داخل کشور گفت: اگر برنامه‌ریزی در صنعت دریایی به نحوی باشد که تجهیزات ساخت کشتی و شناور در کشور فراهم شود هم سازندگان و دارندگان شناور می‌توانند به راحتی تجهیزات مورد نیاز خود را تهیه کنند و هم ایجاد اشتغال خواهد شد. در کنار آن می‌توان بر تولید مشترک با شرکت‌های خارجی و جذب سرمایه‌گذاری نیز تاکید کرد هرچند اجازه تولید مشترک با شرکت‌های خارجی در صنعت دریایی داده نمی‌شود.


حرف آخر
سخنان کارشناسان و مسئولان این صنعت این نکته را نیز به ذهن می‌رساند که باید از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بیشتری در صنعت دریایی استفاده کرد. از آنجایی که ظرفیت‌های اقتصاد دریا بسیار است باید ایده‌پردازان و نظریه‌پردازان در صنایع دریایی با نگاه دانش‌محور و با توجه به واقعیات و ظرفیت‌های کشور بازوی کمکی برای مسئولان تلاشگر در این صنعت باشند. بدیهی است زوایای ناگفته و مورد بررسی در این صنعت بسیار است که باید از سوی صاحب‌نظران مورد چالش و ایده‌پردازی برای رفع مشکل قرار گیرد. باشد به لطف دستاوردهای پسابرجام و حمایت‌های دولت یازدهم روزبه‌روز شاهد پیشرفت و توسعه بیشتری در اقتصاد دریا باشیم.

منبع: صمت

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید