اتاق های بازرگانی اصفهان و دیوانیه عراق تفاهمنامه همکاری امضاء کردند | اتاق خبر
کد خبر: 364073
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1395 - 15:56
تفاهمنامه همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان با اتاق بازرگانی دیوانیه کشور عراق منعقد شد.

اتاق خبر: روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان روز دوشنبه اعلام کرد: براساس این تفاهمنامه که به امضای سیدعبدالوهاب سهل آبادی و محمود عبدالحسن جبارالیثی رسید، دو طرف در زمینه برگزاری نمایشگاه های مشترک، اعزام هیات های تجاری و معرفی فرصت های سرمایه گذاری با یکدیگر همکاری می کنند.
رییس اتاق بازرگانی اصفهان در مراسم امضای این تفاهمنامه که با حضور هیات تجاری دیوانیه و نجف عراق برگزار شد، گفت: استان های اصفهان، دیوانیه و نجف می توانند روابط اقتصادی ایران و عراق را تعمیق بخشند.
سیدعبدالوهاب سهل آبادی، برگزاری نمایشگاه مشترک استان اصفهان و دیوانیه را فرصتی مناسب برای شناسایی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در دو کشور ارزیابی کرد.
وی گفت: در صورت ضمانت تُجار عراقی از سوی اتاق دیوانه، واحدهای تولیدی اصفهان از سوی اتاق بازرگانی اصفهان برای فروش طولانی مدت محصولات به تجار عراقی معرفی می شوند.
وی با اشاره به سفر ماه گذشته هیات تجاری اتاق بازرگانی اصفهان به شهرهای دیوانیه و نجف عراق گفت: در این سفر فرصت های تجاری بین سه استان بررسی و مقرر شد هیات های تجاری اعزام شود.
سهل آبادی، تولید مصالح ساختمانی در بخش های مختلف را یکی از توانمندی های استان اصفهان برای توسعه روابط اقتصادی با دیوانیه و نجف عنوان کرد و گفت: خدمات فنی و مهندسی این استان می تواند زمینه ای دیگر برای تقویت روابط با دو استان عراقی باشد.
رییس اتاق بازرگانی اصفهان، 'گردشگری سلامت' را از دیگر مزیت های استان اصفهان برشمرد و گفت: بیماران عراقی می توانند با حضور در اصفهان از بهترین خدمات پزشکی با کمترین قیمت نسبت به کشورهای همسایه بهره ببرند.

***پیشرفت صنعت در استان اصفهان قابل تحسین است***
رییس اتاق بازرگانی دیوانیه عراق نیز در این نشست با اشاره به بازدیدش از واحدهای صنعتی استان اصفهان گفت: پیشرفت صنعتی این استان قابل تحسین است و انتظار چنین پیشرفتی را از صنعت اصفهان نداشتیم.
محمود عبدالحسن جبار الیثی تصریح کرد: استان دیوانیه عراق به همراه نجف خواستار تمرکز بر استان اصفهان با هدف توسعه روابط اقتصادی و تجاری است.
وی برگزاری نمایشگاه تخصصی استان اصفهان در استان دیوانیه عراق را خواستار شد و گفت: برقراری نمایشگاه می تواند زمینه همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری بین دو طرف را فراهم سازد.
الیثی تاکید کرد: اصفهان و دیوانیه می توانند در بخش های تجاری،سرمایه گذاری، گردشگری و فرهنگی روابط نزدیکی داشته باشند.
مصطفی رناسی نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست با اشاره به توانمندی استان اصفهان در زمینه صنعت برق گفت: این استان می تواند تجارب و توانمندی های خود را در حوزه برق در اختیار طرف عراقی قرار دهد.
قاسم علی جباری عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان هم در این نشست تسهیل در عبور و مرور کامیون های حمل بار از ایران به عراق را خواستار شد و گفت: کالاهای صنعتی بویژه در حوزه ساختمان با سختگیری مقامات عراقی روبرو شده است که امیدواریم این سختگیری برداشته شود.
رسول محقیقان مدیر شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان نیز در این نشست از آمادگی برای برگزاری نمایشگاه تخصصی استان اصفهان در دیوانیه و نجف خبر داد و گفت:بر اساس توافقنامه نمایشگاه اصفهان با شرکت های نمایشگاهی اروپایی، زمینه تبادل اطلاعات و معرفی توانمندی های صنعتی از این طریق فراهم است.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید