افزایش 10 درصدی صادرات کالا از چهارمحال و بختیاری | اتاق خبر
کد خبر: 364081
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1395 - 16:41
مدیرکل گمرک چهارمحال و بختیاری از افزایش 10 درصدی صادرات کالا از این استان در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

اتاق خبر: اسماعیل الله دادی روز سه شنبه در دیدار از خبرگزاری جمهوری اسلامی چهارمحال و بختیاری افزود: طی این مدت در حدود 40 میلیون دلار کالا از استان به کشورهای عراق، افغانستان، هند، امارت، پاکستان و ترکیه صادر شده است.
وی ادامه داد: همچنین در همین مدت 30 میلیون دلار کالا به استان وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 32 درصدی نشان می دهد.
اله دادی با بیان این که تمام کالاهای وارداتی به استان مواد اولیه و ماشین آلات خط تولید است، تصریح کرد: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی هیچ کالای مصرفی به استان وارد نشده و تمام کالاهای وارداتی در خدمت کمک به توسعه فعالیت های تولیدی استان بوده است.
مدیرکل گمرک چهارمحال و بختیاری از تشکیل 112 پرونده قاچاق کالا در سه ماه اول امسال در استان خبر داد و گفت: کالاهای کشف شده قاچاق عمدتا شامل کیف و کفش، لوازم خانگی، برنج، بادام هندی و لوازم آرایشی بهداشتی است.
الله دادی با اشاره به خدمات ارائه شده در کمرگ استان خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه جامع گمرکی و تسریع در تشریفات گمرک به کمتر از یک ساعت، اظهار از راه دور و ارزیابی کالای صادراتی در محل از خدمات گمرکی در این استان است.
وی با قدردانی از تلاش خبرنگاران استان به ویژه خبرنگاران خبرگزاری ایرنای مرکز شهرکرد، ارتباط دو سویه رسانه ها با دستگاه ها و نهادها را گام مهمی برای ارائه خدمات بهتر به مردم دانست.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید