رکود توام با تورم دلیل متضرر شدن تولیدکنندگان | اتاق خبر
کد خبر: 364091
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1395 - 15:02
در گفت و گو اتاق خبر با مدیر عامل شرکت دریتا مطرح شد:
مدیر شرکت دریتا ضمن معرفی این شرکت گفت: شرکت دریتا سعی می کند در تولیدات از مواد اولیه با کیفیتی که در بازار ایران موجود است استفاده کند و سعی می شود تا تولیدات با کیفیت عالی به دست مصرف کننده برسد.

اتاق خبر، گروه اقتصادی: رضوان بشیری در رابطه با معرفی شرکت تولیدی مانتو دریتا گفت: شرکت دریتا با هدف تولید مانتو آغاز به کار کرد و تا کنون به خوبی فعالیت کرده است.

وی افزود: شرکت دریتا سعی می کند در تولیدات از مواد اولیه با کیفیتی که در بازار ایران موجود است استفاده کند و سعی می شود تا تولیدات با کیفیت عالی به دست مصرف کننده برسد.

بشیری ادامه داد: شرکت دریتا ثبت شده در وزارت صنعت است، نام دریتا به معنی همانند دٌر می باشد، تولیدات این شرکت از صفر تا صد داخلی است و شخصا طراح تمام مانتوهای تولیدی دریتا هستم.

وی تصریح کرد: مجموعه دریتا با 150 عضو در حال فعالیت است که به طور مستقیم و غیر مستقیم در حال همکاری با این شرکت هستند، بیشتر نیروهای شرکت مختصص این کار هستند.

بشیری در خصوص وضعیت کنونی بازار پوشاک ایران گفت: شرایط فعلی بازار ایران مناسب نیست،  میزان رکود و تورم موجود بر میزان فروش تولیدات ما اثر منفی به جا گذاشته است.

مدیر عامل شرکت دریتا درباره مشکلاتی که در حوزه تولیدی با آن مواجه هستند تصریح کرد: کمبود مواد اولیه از مشکلات عمده در حوزه تولید است، به همین دلیل مجبور به تولید مانتو با مواد اولیه کم تنوع هستیم که نتیجه این امر با نتیجه ای که مورد نظر ما است تفاوت دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ بستری برای تولید کننده فراهم نیست و انتظاری که از مسئولین به عنوان تولید کننده و کارآفرین داریم این است که دست تجار را برای ورود مواد اولیه به ایران باز بگذارند و در رونق تولیدات صنعت پوشاک کوتاهی نکنند.

بشیری در خصوص دیگر مشکلات موجود در این صنعت بیان کرد: نبود تسهیلات برای تولید کنندگان یکی از مشکلات اساسی این صنعت است و تسهیلات دریافتی همراه با سود بسیار بالا است که در وضع فعلی بازار، تولید کننده نمی تواند همچین سودی را پرداخت نماید.

وی افزود:  این مشکلات باعث شده است که بسیاری از تولیدکنندگان، تولیدات خود را کمتر از قیمت تمام شده بفروشند.

95102 ت 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید