۱.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان سه استان خریداری شد | اتاق خبر
کد خبر: 364257
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 10:23
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور گفت: از آغاز فصل خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان تاکنون بیش از یک‌میلیون و ۵۳۲ هزار تن گندم از گندم کاران منطقه خریداری شده است.

اتاق خبر: سید محمد جعفری صبح چهارشنبه در بازدید مسئولان وزارت جهاد کشاورزی از این شرکت افزود: این مقدار گندم در قالب ۲۰۷ هزار محموله از کشاورزان سطح منطقه تحویل مراکز خرید و ذخیره‌سازی شد.

جعفری با اشاره به اینکه برای تسهیل در کار تحویل گندم و خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به کشاورزان مراکز خرید فراوانی در سطح منطقه ۲ ایجاد شده اظهار داشت: خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری با دایر شدن ۱۶۰ مرکز خرید در سطح منطقه ۲ صورت پذیرفت.

جعفری به بهای پرداختی گندم کاران اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته تاکنون مبلغ ۱۵ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال از مطالبات گندم کاران سه استان به‌حساب کشاورزان از طریق سامانه ویژه خرید تضمینی بانک کشاورزی پرداخت شد.

جعفری در ادامه بابیان اینکه طرح مانیتورینگ نظارت بر ذخیره‌سازی کالاهای استراتژیک در استان گلستان در حال اجرا است اظهار امیدواری کرد که در یک ماه آینده این طرح در استان مازندران نیز اجرا خواهد شد.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ در بخش دیگری از مباحث خود به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت این شرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی پیشرو بوده و اقدامات مهم و اثرگذاری را با اجرای درجه‌بندی و برنامه‌های ارتقا کیفیت و کاهش ضایعات نان انجام داده است.

در ادامه این نشست عضو هیئت‌مدیره و معاون مالی واداری شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران ضمن ابراز رضایت از عملکرد شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی ایران در فرآیند خرید تضمینی گندم اظهار داشت: عملکرد مطلوب شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ در فرآیند خرید و ذخیره‌سازی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان قابل‌تقدیر است.

ایرانشاهی گفت: بازدید از مراکز خرید تضمینی در استان‌های مازندران و گلستان و بازدید از املاک و مستغلات شرکت در شهرستان‌های ساری و فریدون‌کنار از مهم‌ترین برنامه‌های کاری این هیئت در این سفر دوروزه است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید