سه هزار خانواده عشایر استان اصفهان آبرسانی سیار می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 364268
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 11:42
مدیرکل امور عشایر استان اصفهان گفت: برای آبرسانی به عشایر استان اصفهان با توجه خشکسالی و کمبود منابع آبی به ۴.۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

اتاق خبر: علی اکبر نجفی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از سه هزار خانواده عشایر و یک میلیون راس دام عشایر در استان اصفهان وجود دارد، اظهار داشت: بیش از دو میلیون هکتار از اراضی استان اصفهان در حال حاضر در اختیار عشایر است.

وی با بیان اینکه عشایر هر ساله ۱۰ هزار تن گوشت قرمز در قالب ۴۰۰ هزار بره و بزغاله را وارد بازار می‌کنند، اضافه کرد: همچنین این عشایر ۵۵ هزار تن مواد لبنی را نیز از ابتدای سال جاری تاکنون به بازار استان اصفهان وارد کرده‌اند.

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان در ادامه به وجود ۲۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی عشایری در استان اصفهان اشاره کرد و افزود: این قشر از جامعه در سال جاری برای کشاورزی اراضی خود با مشکلات زیادی روبرو است به گونه‌ای که برای مثال خشکسالی در شهرستان سمیرم بی سابقه بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر آبرسانی به بیش از سه هزار خانواده عشایر به صورت سیار انجام می‌شود، اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که برای تامین آب شرب دامی و انسانی عشایر در استان اصفهان به ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

نجفی در ادامه با اشاره به اینکه آبرسانی به عشایر شهرستان‌های سمیرم، شهرضا، دهاقان، فریدونشهر،‌ چادگان و جرقویه به صورت سیار انجام می‌شود، تصریح کرد: همچنین برای پروژه‌های آبی و کشاورزی عشایری نیز در استان اصفهان به سه میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی با تاکید بر اینکه آبرسانی برای شرب عشایر به سه صورت سیار،‌ احداث منابع ذخیره آب و خط انتقال آب توسط لوله انجام می‌شود، ادامه داد: برای تامین آب کشاورزی نیز  استخر سازی، بازسازی و مرمت قنوات و ایستگاه‌های پمپاژ، حفر چاه و لوله و پوشش کانال‌های بتنی را در دستور کار داریم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید