مشکل آب صنایع چهارمحال وبختیاری برای 20 سال آینده رفع شد | اتاق خبر
کد خبر: 364296
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 14:02
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: تامین آب صنایع استان که در سال های گذشته به عنوان مهم ترین دغدغه و مشکل در این بخش مطرح بود، با تدابیر اتخاذ شده در دولت یازدهم برای 20 سال آینده رفع شد.

اتاق خبر: سید نعیم امامی  در تشریح این تدابیر اظهار کرد: خریداری پساب فاضلاب بروجن برای تامین آب مورد نیاز فولاد سفید دشت، طرح انتقال آب بن - شهرکرد - بروجن با هدف تامین آب شرب و تامین آب صنایع و طرح انتقال آب چغاخور به صنایع شرق استان سه طرح بزرگ آبرسانی است که مشکل صنایع آب بر استان با تدابیر دولت یازدهم حل شد.
وی گفت: طرح تکمیل زنجیره فولاد سفید دشت با فازهای توسعه ای دوم و سوم در شهریورماه آغاز می شود، که برای این طرح 150 لیتر بر ثانیه معادل سه میلیون مترمکعب آب در سال نیاز است.
امامی افزود: 40 لیتر بر ثانیه از آب مورد نیاز طرح فولاد سفید دشت از طرح انتقال آب چغاخور به صنایع شرق استان و مابقی آب مورد نیاز از پساب فاضلاب بروجن تامین خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: تامین آب فولاد سفید دشت از پساب فاضلاب بروجن برای این شرکت حدود یکهزار میلیارد ریال اعتبار در برخواهد داشت که تا راه اندازی فاز دوم و سوم اجرایی می شود.
امامی افزود: در طرح انتقال آب بن - شهرکرد - بروجن نیز با هدف تامین آب شرب و تامین آب صنایع، آب مورد نیاز صنایع شرق استان از 2 سال آینده تامین می شود.
وی با بیان این که طرح انتقال آب بن به بروجن تا پایان سال 96 اجرایی می شود، گفت: صنایع مستقر در شهرک های سامان 1 و 2، شهرکرد 1 و 2، سفید دشت و بروجن از سهمیه ای که برای آنها مشخص شده است از این طرح بهره مند می شوند.
در طرح انتقال آب بن - شهرکرد - بروجن برای صنایع استان حدود 11 میلیون مترمکعب آب در سال در نظر گرفته شده است.
مجموعه فولاد چهارمحال وبختیاری شامل فاز احیا (تبدیل گندله آهن به آهن اسفنجی) و فاز فولادسازی (تبدیل آهن اسفنجی به اسلب) و فاز تولید (شمش فولادی) است.
در طرح توسعه فولاد در سفر رئیس جمهوری در سال 93 به چهارمحال وبختیاری، ایجاد بخش تولید ورق (نورد سرد و گرم) نیز برای این طرح در نظر گرفته شد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید