مرگ یک فرمانده ارشد الشباب در سومالی | اتاق خبر
کد خبر: 364847
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1395 - 00:19
'محمد ابراهیم عبدالله ' مقام ارشد امنیتی سومالی از هلاکت یک فرمانده ارشد الشباب در منطقه 'هیران' در مرکز سومالی خبر داد.

اتاق خبر: محمد ابراهیم عبدالله مقام ارشد امنیتی سومالی گفت: طی یک عملیات ویژه و در جریان تبادل آتش سنگین میان ارتش و گروه تروریستی الشباب 'عبدی عدن' فرمانده ارشد الشباب در منطقه 'هیران ' در مرکز سومالی به هلاکت رسید.
ابراهیم تصریح کرد: عملیات ارتش و آمیسوم علیه الشباب با قدرت ادامه می یابد.
در همین خصوص و به گزارش روز جمعه تارنمای خبری ' غاروی آن لاین' از غاروی، «علی بشه محمد» فرمانده ارشد ارتش سومالی در جمع خبرنگاران٬ با اشاره به حمله مسلحانه چند ماه گذشته گروه تروریستی الشباب به شماری از مقام های ناحیه خودمختار «پانتلند» گفت: در این عملیات یک تبعه سودانی که به عنوان طراح بمب گذاری الشباب شناخته می شد نیز دستگیر شد.
در همین خصوص و به گزارش شبکه رادیویی 'شبیلی' از منطقه شبیلی، «عبدالله حسن صانع» مقام ارشد دولت سومالی با اشاره به جنایات افراد وابسته به گروه تروریستی الشباب در حق شهروندان و غیرنظامیان تاکید کرده بود: همراه با نیروهای اتحادیه آفریقا ٬درصدد تشدید مقابله عملیاتی با اقدام های تروریستی الشباب در این منطقه هستیم.
این گروه تروریستی اخیرا حملات خشونت باری را در سومالی و کشورهای همسایه علیه غیر نظامیان مرتکب شده است.
صانع با محکوم کردن جنایت های ضد بشری الشباب، تصریح کرد: با طراحی عملیات جدید علیه این گروه تروریستی٬ مانع افزایش اقدامات شوم تروریست ها خواهیم شد.
نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی موسوم به «آمیسوم» تاکنون موفقیت های بسیاری در تامین امنیت سومالی کسب کرده اند، اما همچنان این گروه به اقدامات تروریستی خود ادامه می دهد.
«فرانچسکو مادیرا» نماینده ویژه اتحادیه آفریقا در سومالی نیز در بیانیه ای اعلام کرد که از زمان اعزام هیأت اتحادیه آفریقا به سومالی در سال 2007، موفقیت های زیادی با همکاری نیروهای سومالیایی در برقراری امنیت و ثبات در این کشور حاصل شده است.
مادیرا با بیان اینکه 'سلسله عملیات مشترک نیروهای اتحادیه آفریقا (آمیسوم) و نیروهای امنیتی سومالی در مقابله الشباب بسیار موفقیت آمیز بوده است' تصریح کرد: سومالی در مسیر ثبات و پیشرفت قرار دارد.
گروه الشباب یک گروه تندرو سومالیایی است که از سال ۲۰۱۲ بخشی از شبکه القاعده شده است.
این گروه در گذشته بخش هایی از مرکز و جنوب سومالی را در کنترل خود داشت، اما در سال ۲۰۱۵ شهرهای بزرگ را از دست داده و تنها چند منطقه روستایی را در تصرف خود دارد. شمار نیروهای الشباب در سال ۲۰۱۴ بین هفت تا ۹ هزار نفر برآورد شده است.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید