کشته شدن امام جماعت یک مسجد در نیویورک | اتاق خبر
کد خبر: 364900
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1395 - 09:30
امام جماعت یک مسجد در نیویورک در حمله افرادمسلح ناشناس کشته شد.

اتاق خبر: امام جماعت یکی از مساجد منطقه کوینز این شهر درمسیر بازگشت از نمازظهر هدف تیر قرار گرفته و کشته شده و یک نفر همراه وی نیز زخمی شده است.
تیفانی فیلیپس افزود: این دو مرد حدودا شصت ساله در اطراف محدوده پارک اوزون در منطقه کوینز هدف شلیک تیر قرار گرفته اند.
هویت امام جماعت ' علاء الدین کونجی ' 55 ساله یک بنگلادشی تبار و همراه وی 'صرام الدین ' ذکر شده است. پلیس نیویورک می گوید در حال بررسی ویدئوهایی در تلاش برای شناسایی ضارب است.
انگیزه این حمله که در نزدیکی اوزون پارک صورت گرفته هنوز مشخص نیست و هیچ مدرکی دال بر این که آنها به دلیل عقیده مذهبی خود مورد حمله قرار گرفته اند وجود ندارد.
با این حال ، تیفانی فیلیپس سخنگوی پلیس نیویورک گفته است که پلیس هیچ گونه احتمالی را رد نمی کند.
اداره پلیس نیویورک از اشاره به این که دو قربانی چه ارتباطی با یکدیگر داشتند خودداری کرده ولی شورای روابط امریکایی -اسلامی گفته است که صرام دستیار امام جماعت بود.
عفاف ناشر مدیر اجرایی این شورای مدافع مسلمانان در نیویورک در بیانیه ای گفت : مرتکبین چنین کشتارهای بی موردی باید سریعا دستگیر و به طور قانونی به حداکثر مجازات برسند.
یک منبع بیمارستانی در نیویورک گفته است این دو قربانی به مرکز درمانی بیمارستان جاماییکا منتقل شده و زیر دستگاه تنقس مصنوعی جان خود را از دست دادند.
به گفته پلیس ، برخی از شاهدان، مردی اسلحه به دست را هنگام فرار از منطقه دیده و مشخصات وی را به پلیس داده اند.
هنری سوتنر معاون بازرس دادستانی نیویورک گفت :' ما در حال حاضر در حال جستجوی وسیع منطقه برای دستیابی به ویدئو و شاهدان مضاعف هستیم . '
آکونجی مرد ارامی توصیف شده که در بین جامعه بزرگ مسلمانان اوزون پارک محبوب بود.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید