همایش ایران کانکت شهریور ماه با حضور همه فعالان برگزار می شود | اتاق خبر
کد خبر: 365387
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 18:07
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال حذف شرط شرکت برگزار کننده همایش «ایران کانکت» از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این کنفرانس شهریور ماه با حضور همه فعالان این عرصه برگزار می شود.

اتاق خبر:علاء الدین برووجردی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا یادآور شد که شرکت برگزار کننده شرطی را مبنی بر شرکت نکردن افراد حاضر در تحریم ها در این همایش مطرح کرده بود که این شرط از سوی وزارت ارتباطات حذف شد.
وی تاکید کرد: بر اساس رایزنی صورت گرفته با وزیر ارتباطات مشخص شد که این وزارتخانه شرط حضور نیافتن افراد حاضر در تحریم ها را برای شرکت در این همایش حذف کرده است.
نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: بر این اساس، همایش ایران کانکت به عنوان یک همایش عادی بین المللی با امکان شرکت همه فعالان در شهریور ماه در تهران برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، انتشار اخباری مبنی بر منع حضور مسوولان و شرکت های تحریم شده ایرانی در همایش ایران کانکت 2016 واکنش برخی رسانه ها و نمایندگان مجلس را به دنبال داشت که محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به آنها اطمینان داد که این شرط حذف شده است.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز امروز در اطلاعیه ای اعلام کرد: این همایش تنها رویکرد فنی - اقتصادی داشته و به هیچ وجه همایش سیاسی نیست و لذا هیچ یک از مقام های سیاسی یا نظامی درخواست حضور در این همایش نداشته اند و بر این اساس طرح و ربط برگزاری این همایش به امکان نداشتن حضور برخی فرماندهان در آن، منطقی و اخلاقی است و البته به منظور رفع هرگونه شائبه ای، این شرط شرکت مذکور حذف شد.
این کنفرانس به عنوان فرصتی مناسب برای همکاری ها و سرمایه گذاری های بین المللی درحوزه ICT و همچنین استفاده بهینه از ظرفیت ترانزیت دیتا و ایجاد درآمد ملی است و اینکه حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان سخنران در این همایش مطرح شده، به معنی برگزاری آن توسط وزارت ارتباطات نیست.
این همایش 16و 17 شهریور ماه امسال در تهران برگزار می شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید