10درصد مطالبات گندم کاران خراسان شمالی پرداخت شده است | اتاق خبر
کد خبر: 365431
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 21:18
استاندار خراسان شمالی با اشاره به نامه نگاری به معاون اول رئیس جمهوری در خصوص پرداخت مطالبات گندم کاران گفت که 10 درصد مطالبه گندم کاران این استان تاکنون پرداخت شده است.

اتاق خبر:محمدرضا صالحی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری این استان ضمن ابراز گلایه از پرداخت نشدن مطالبات گندم کاران این استان گفت: با برنامه ریزی دقیق تر باید سهم بیشتری از مطالبات گندم کاران این استان پرداخت می کردند که این امر با برنامه ریزی تا 45 درصد قابل انجام بود.
وی افزود: کشاورزان استان های سردسیر از جمله خراسان شمالی که دیرتر محصول گندم خود را به سیلوها تحویل می دهند هم اکنون با مشکل نبود نقدینگی مواجه شده اند.
وی در بخش دیگری از سخنانش از خودکفایی گندم اظهار خوشحالی کرد گفت که این یک افتخار است .
امسال 230 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان این استان خریداری شده است.
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه هفته دولت نیز نزدیک است گفت: وظیفه داریم در هفته دولت با معرفی عملکرد دقیق و درست دستگاه های اجرائی نشاط و امید را در جامعه و در دل مردم زنده کنیم.
وی با بیان اینکه هر مخالفت و نقدی نیز در دولت صورت گیرد در جهت ایجاد نشاط و امید باید باشد افزود: شالوده همه مخالفت ها، موافقت ها، نقدها باید برایندشان امید باشد و مردم را به آینده نظام امیدوارتر کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش بر بحث حقوق شهروندی نیز اشاره کرد و گفت: منشور حقوق شهروندی انتشار خواهد یافت.
وی ساده ترین حقوق شهروندی را مسائل مربوط به ارباب رجوع دانست و افزود: مدیران دستگاه های اجرائی باید این امر را مد نظر داشته باشند و در درخواست ها پاسخ شفاف به مردم دهند.
وی بر رعایت اخلاق، مهربانی، خوش رفتاری با مردم نیز تاکید کرد و گفت: وظیفه دینی، شرعی، میهنی و ایرانی تکریم ارباب رجوع است.
استاندار خراسان شمالی گفت: در سال جاری سرشماری نفوس مسکن را نیز پیش رو داریم که به روش اینترنتی انجام خواهد شد که از نظر نیرو نسبت به دوره قبل 50 درصد کاهش یافته است.
وی بر برگزاری دقیق سرشماری تاکید کرد و افزود: با آمار دقیق و درست سرشماری نفوس مسکن می توان در برنامه ریزی ها درست عمل کرد و مفید و موثر واقع شد.
صالحی بر کاهش آلودگی هوا و مصرف درست و بهینه انرژی نیز تاکید کرد و گفت: هر یک نفر ایرانی 12 برابر بیشتر از اروپایی ها محیط زیست را آلوده می کنند که در این زمینه آموزش و فرهنگ سازی باید مد نظر مسئولان مربوطه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه پنج درصد مصرف گاز دنیا در ایران است افزود: حتی چین با 20 برابر جمعیت بیشتر از کشورمان 4.75 درصد مصرف گاز دارد.
وی بر فرهنگ سازی پیاده روی، استفاده از دوچرخه، موتور سیکلت شارژی، خودرو های اشتراکی و استفاده از خودروهای عمومی تاکید کرد و افزود: باید در راستای بهینه مصرف کردن قدم هایی را بر داریم.
وی در بخش دیگری از سخنانش نیز با بیان اینکه امروز در بازار یابی فروش دچار مشکل هستیم افزود: باید به بازار توجه بیشتری داشته باشیم و در این امر مدیران نیز کمک کنند.
وی اولویت اقتصادی استان را بخش کشاورزی و گردشگری عنوان کرد و افزود: اما نباید تنها به این حوزه ها توجه شود بلکه حوزه معدن و سایر بخش ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد و مشکلات آنان کاهش یابد.
وی افزود: چالش کمبود آب جدی است و توصیه می کنیم این حوزه مدیریت شود.
جلسه شورای اداری خراسان شمالی با حضور مسئولان کشوری و استانی در تالار اجتماعات استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید