برجام جاده را برای توسعه اقتصادی کشور باز کرد | اتاق خبر
کد خبر: 365434
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 21:44
رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی مازندران گفت که برجام اگر چه توافق سیاسی بین ایران و کشورهای 1+5 بود ، ولی جاده را برای توسعه اقتصادی کشور هموار کرد.

اتاق خبر:عبدالله مهاجر روز سه شنبه در حاشیه بازگشایی نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی و صنعتی مازندران در سالن نمایشگاهی اتاق بازرگانی استان در ساری افزود : ما نباید رفع تمام مشکلات اقتصادی کشور را در برجام بیابیم و باید از فرصت ایجادی به سود کشور بهره بگیریم.
وی ادامه داد : ما برای رشد و توسعه کشور با نگاه اقتصاد مقاومتی هم نیازمند ارتباط با کشورهای دیگر بر اساس اصول سیاست خارجی تدوینی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم .
دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مازندران گفت : دولت تدبیر و امید با حمایت و درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و بهره گیری از دیپلماسی قهرمانانه ، سنگی را جلوی پای ملت و عزت کشور گذاشته شده بود ، با برجام بر داشته است .
وی افزود : اگر چه کارشکنی آمریکا اجرای برجام را مطابق با قراردادهای متداول تا حدی با انحراف مواجه کرد ، ولی با اجرایی شدن آن فرصت مناسبی برای کشور ایجاد شده است .
مهاجر گفت که دولت تدبیر و امید در حوزه سیاسی عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشته است و موفقیت های سیاسی باید خود را در رونق فعالیت های اقتصادی نشان دهد.
رئیس اتاق بازرگانی مازندران افزود : دولت یازدهم با کاهش 30 درصدی نرخ تورم در بخش اقتصادی نیز کارکرد خوبی داشت و سیاست های اقتصادی فعلی دولت از جمله پرداخت تسهیلات رونق تولید نیز برای خروج از رکود است.
مهاجر گفت که در مجموع عملکرد دولت یازدهم در حوزه اقتصادی و سیاسی قابل دفاع است ، ولی ما تا رسیدن به نقطه مطلوب به خصوص در حوزه اقتصادی فاصله زیادی داریم.
وی اضافه کرد : تمام مشکلات اقتصادی جامعه مربوط به دولت یازدهم نبوده و بخش زیادی از این مسائل از دولت گذشته بر جای مانده است.
مهاجر با اشاره به غیر فعال شدن برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی در مازندران گفت که بخشی از این مشکل مربوط به دولت گذشته است.
وی رفع مشکلات استانی را در گرو وحدت و انسجام نیروهای داخلی در کشور دانست و خواهان ایجاد فضای انسجام ووحدت در جامعه از سوی رسانه ها شد.
در پایان با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران و اصحاب رسانه و خبر ، نمایشگاه دایمی محصولات تولیدی استان در سالن نمایشگاهی اتاق بازرگانی در ساری افتتاح شد.
مازندران سه هزار واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری 19 هزار میلیارد ریال و اشتغال 60 هزار نفری دارد.

منبع: ایرنا 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید