اجرای فاز 2 تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی کاسپین آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 365436
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 22:00
کار اجرایی فاز 2 تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی کاسپین قزوین با حضور معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت، مدیرعامل شهرک های صنعتی کوچک، معاون عمرانی و محیط زیست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران روز سه شنبه آغاز شد.

اتاق خبر:معاون عمرانی محیط زیست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در این مراسم گفت: اکنون 213 ناحیه صنعتی کشور دارای تصفیه خانه فاضلاب هستند که میزان ظرفیت پایش فاضلاب در آنها به صورت روزانه 156 هزار متر مکعب است.
به گفته فتحعلی محمدزاده، 74 درصد واحدهای تولیدی داخل شهرک های صنعتی کشور زیرپوشش تصفیه خانه های مرکزی قرار دارند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین نیز در این مراسم ظرفیت تصفیه خانه های استان را 4 هزار متر مکعب در روز اعلام و یادآور شد: با اجرای عملیات فاز دو تصفیه خانه شهرک صنعتی کاسپین یک هزار و 200 متر مکعب نیز به ظرفیت کنونی اضافه می شود.
حمیدرضا خانپور افزود: طرح یاد شده با 32 میلیارد ریال اعتبار آغاز و فاز نخست آن نیز در سال 89 با ظرفیت یک هزار و 200 متر مکعب مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گفته وی، 20 درصد از سرریز فاضلاب های تصفیه شده استان برای محصولات کشاورزی قابل استفاده بوده که به بخش خصوص واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین ادامه داد: با افتتاح و فعالیت تعداد زیادی از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی کاسپین حجم خروجی فاضلاب صنعتی آنها نیز افزایش یافته که طراحی اجرای مدل دوم تصفیه خانه فاضلاب در راستای حمایت از صنایع کوچک و واحدهای مستقر آن در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.
وی با اشاره به کنترل آلودگی های زیست محیطی واحدهای صنعتی، اضافه کرد: قبل از احداث تصفیه خانه ها براساس ضوابط شرکت شهرک های صنعتی، دفع پساب واحدهای موجود در آن برعهده خود واحدهای صنعتی بود.
وی در پایان افزود: احداث تصفیه خانه های شهرک صنعتی خرمدشت، آراسنج و الحاق پارک صنعتی به شهرک صنعتی لیا در دستور کار آینده این شرکت قرار دارد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید