طرح‌های عمرانی باید پیوست زیست‌محیطی داشته باشند | اتاق خبر
کد خبر: 365544
تاریخ انتشار: 27 مرداد 1395 - 11:23
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان با اشاره به جایگاه مهم محیط‌زیست، گفت: طرح‌های عمرانی باید پیوست زیست‌محیطی داشته باشند.

اتاق خبر: رضا قیاسی بعد از ظهر سه‌شنبه در نشست منطقه‌ای آموزش، پژوهش و توسعه پایدار استان همدان، بابیان این مطلب افزود: اقدام‌های صورت گرفته در حوزه محیط‌زیست موجب حساس شدن جامعه به این مجموعه شده به گونه ای که در صورت بروز هرگونه مشکلی در حوزه محیط‌زیست، افکار عمومی سریع واکنش نشان می‌دهد.

معاون استاندار همدان گفت: با درخواست رئیس سازمان محیط‌زیست از وزیر دفاع، تولید سلاح‌های شکاری متوقف شد که این امر نیز در حفظ گونه‌های جانوری در محیط‌زیست تأثیر داشته است.

قیاسی بیان کرد: فرهنگ‌سازی و آموزش، میزان انتظار از محیط‌زیست را افزایش داده است به‌گونه‌ای که دیگر نمی‌توان سطح انتظارات از این حوزه را کاهش داد.

وی با ذکر اینکه این موضوع را باید به فال نیک گرفت اضافه کرد: هم‌اینک مؤلفه محیط‌زیست در دل، بطن و روح جامعه نفوذ کرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همدان بیان کرد: بسیاری از مطالبات و خواسته‌ها که روزی آمال و آرزو بود باتدبیر دولت یازدهم محقق شد.

قیاسی تأکید کرد: باید مردم را از مخاطرات و بی‌توجهی به مسائل زیست‌محیطی آگاه کرده چون در این صورت آن‌ها همانند سه دهه گذشته محیط‌زیست را برای نیل به اهداف همراهی می‌کنند.

وی گفت: فرهنگ‌سازی و جلب مشارکت‌های مردمی در زمینهٔ حفاظت از محیط‌زیست از برنامه‌های راهبردی دولت بوده است.

وی یادآوری کرد: با توجه به اهمیت حفاظت از محیط‌زیست برای دولت تدبیر و امید، رئیس‌جمهور در شعارهای انتخاباتی این موضوع را مطرح کرد که تاکنون در هیچ دوره‌ای سابقه نداشته است.

معاون امور اقتصادی و توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار همدان با تأکید بر اینکه در تصمیم‌گیری‌های کلان استان، موضوع محیط‌زیست به‌خوبی دیده می‌شود، ادامه داد: انسجام سمن‌ها از دستاوردهای محیط‌زیست استان به شمار می‌آید.

قیاسی با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی هر جا که به مردم تکیه شده موفق بوده‌ایم، افزود: اگر در زمینهٔ محیط‌زیست نیز اتکا به سمن‌ها باشد به‌طورقطع موفقیت‌آمیز خواهد بود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید