اجرای 110 طرح راه وشهرسازی گلستان با اعتبار 1100میلیارد ریال | اتاق خبر
کد خبر: 365665
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 01:08
مدیر کل راه و شهرسازی گلستان گفت: همزمان با هفته دولت 110 طرح در حوزه های مسکن، راه، تاسیسات و شهرسازی استان با اعتبار حدود یکهزار و 100 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

اتاق خبر:ابراهیم مبارک قدم روز چهارشنبه در نشست خبری با رسانه های گلستان اظهار کرد: بهره برداری از چند طرح مسکن مهر و آسفالت جاده های شهری و روستایی بخشی از پروژه های مرتبط با حوزه راه و شهرسازی استان است.
وی بیان کرد: بیمارستان 96 تختخوابی بندرگز نیز همزمان با هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته وی، عملیات ساخت این مرکز درمانی از سال 87 آغاز شد و با صرف بیش از 280 میلیارد ریال و با هشت هزار و 755 متر مربع زیربنا هم اینک آماده ارایه خدمات به بیماران شده است.
وی افزود که این بیمارستان از بخش های بستری داخلی ، جراحی ، زنان و زایمان ، کودکان ، مراقبت های ویژه ، درمانگاه و فیزیوتراپی برخوردار می باشد.
مبارک قدم ادامه داد: این مرکز درمانی از ابتدای امسال تحوبل موقت داده شد تا با رفع نواقص احتمالی و تجهیزکامل آن توسط دانشگاه علوم پزشکی استان، آماده بهره برداری در هفته دولت شود.
وی گفت: ساختمان اداره منابع طبیعی بندرگز نیز با زیربنای یکهزارو 400 مترمربع و با هزینه 20 میلیارد ریال احداث و از طرح های قابل بهره برداری به مناسبت هفته دولت است.
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان بر لزوم ساماندهی بافت های فرسوده شهرهای استان نیز تاکید کرد و گفت: یکی از اولویت های کاری؛ جلوگیری از تخریب ساختمان های قدیمی و تاریخی واقع در بافت های فرسوده است که در این راستا تاکنون مرمت و بازسازی 4 طرح شامل سه تکیه و یک خانه تاریخی انجام و در هفته دولت آماده گشایش می شود.
مبارک قدم اظهار کرد: یکی از راهکارهای ساماندهی وضعیت مسکن شهرها نیز بدون اینکه نیاز به احداث زیرساخت باشد ، استفاده از بافت های فرسوده و ناکارآمد شهرها و بهسازی آن است.
وی طرح های مسکن مهر آماده بهره برداری در استان را نیز یادآور شد و گفت: همزمان با هفته دولت 2 هزار و 226 واحد مسکن مهر در قالب 21 طرح در شهرهای استان به بهره برداری می رسد و کلید این منازل تحویل صاحبان آنها خواهد شد.
به گفته وی، از این تعداد یکهزار و 443 واحد خودمالکی و مابقی مربوط به طرح های اجرا شده از سوی بخش دولتی است.
مبارک قدم ادامه داد: استان گلستان تعهد ساخت 9 هزار مسکن مهر را دارد که تلاش می کنیم تا پایان امسال نیمی از این واحدها را با تخصیص به موقع اعتبارات تکمیل کنیم.
وی یکی از مشکلات در این بخش را نبود متقاضی بیان کرد و گفت: برخی از واحدهای مسکن مهر گلستان با وجود برخورداری از پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد به دلیل نداشتن متقاضی، به حال خود رها شده و در شرایط کنونی امیدی به تکمیل آنها وجود ندارد.
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان بیان کرد: تدبیر اندیشیده شده برای به پایان رساندن این طرح های مسکن مهر ، واگذاری آن به افراد واجد شرایط و متخصص در تولید مسکن و انبوه ساز است.
مبارک قدم اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح و تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز، این منازل نیمه تمام در شش ماهه اول سال آینده آماده بهره برداری شود.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید