عرضه اتومبیل‌های خودران فورد تا سال 2021 | اتاق خبر
کد خبر: 365699
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 05:22
شرکت فورد از عرضه اتومبیل‌های بدون نیاز به راننده تا سال 2021 خبر داده است. این خودروها هم اکنون در واحد تحقیقات و نوآوری فورد در حال ساخت هستند.

اتاق خبر:این شرکت قصد دارد نیروهای فعال در این واحد را به 300 نفر افزایش دهد و تا قبل از پایان سال 2016 زمینی به مساحت 150 هزار متر مربع را به فعالیت های این گروه اختصاص دهد.

 مقامات این شرکت معتقدند حذف راننده از فرایند حرکت خودروها هم به نفع وضعیت اقتصادی آمریکاست و هم به مردم امکان می دهد زمان حضور در خودرو را صرف اقدامات مفیدتری کنند.

فورد هم اکنون در حال آزمایش دهها خودروی هیبریدی در جاده های کالیفرنیا، میشیگان و اریزوناست. هدف این شرکت عرضه اتومبیل هایی است که نیازی به فرمان و پدال نداشته باشند. هنوز مشخص نیست در این خودروها از موتور تمام برقی استفاده می شود یا موتور نصب شده در آنها دوگانه و برقی – بنزینی خواهد بود.

برخی شرکت های فناوری مانند گوگل و اپل هم چند سالی است برای ساخت خودروهای بدون نیاز به راننده تلاش می کنند. خودروهای ساخت گوگل تا به حال بیش از 1.5 میلیون مایل را در چهار ایالت امریکا پیموده اند. بی ام و ولوو هم از عرضه اتومبیل های خودران ساخت خود در سال 2021 خبر داده اند. در مجموع 33 شرکت خودروسازی هم اکنون برای تولید چنین وسایل نقلیه ای برنامه ریزی می کنند.

منبع: فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید