سفیر ارمنستان خواستار افزایش همکاری اقتصادی تهران و ایروان شد | اتاق خبر
کد خبر: 365709
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 06:47
سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه 2 کشور باید روابط خود را در زمینه های مختلف گسترش دهند؛ خواستار افزایش همکاری های اقتصادی بین تهران و ایروان شد.

اتاق خبر:«آرداشس تومانیان» بعدازظهر چهارشنبه در دیدار با فریدون همتی استاندار قزوین افزود: ایران و ارمنستان روابط خوبی با یکدیگر دارند اما ارتباط 2 کشور در زمینه های اقتصادی به میزان ارتباط در بخش سیاسی نبوده و لازم است که در این حوزه همکاری ها افزایش یابد.
وی، روابط میان 2 ملت ایران و ارمنستان را دارای سابقه طولانی و تاریخی دانست و افزود: مردم و مسئولان 2 کشور این روابط خوب و حسنه را همچنان حفظ کرده اند و امیدواریم با همکاری های متقابل میان 2 کشور همچنان این روابط ادامه یابد.
سفیر ارمنستان در تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ظرفیت های گردشگری کشورش، گفت: با توجه به لغو روادید در این حوزه نیز می توانیم همکاری های بیشتری با یکدیگر داشته باشیم و زمینه رفت و آمد گردشگران دو کشور به یکدیگر را بیش از گذشته فراهم کنیم.
تومانیان در ادامه با اشاره به عضویت کشورش در اتحادیه اوراسیا، گفت: فعالان اقتصادی ایران از جمله قزوین می توانند از این فرصت برای صدور کالاهای خود از ارمنستان به سایر کشورهای عضو این اتحادیه همراه با معافیت های مالیاتی و گمرکی استفاده کنند.
سفیر ارمنستان در ایران به منظور آشنایی با توانمندی های اقتصادی،علمی، فرهنگی و گردشگری قزوین امروز به این استان سفر کرده است.
سفیر ارمنستان در ایران در ادامه از استاندار قزوین برای سفر به کشورش دعوت کرد و گفت: قزوین می تواند در زمینه های مختلف از جمله بازرگانی، گردشگری و علمی و فرهنگی با استان های ارمنستان همکاری و ارتباط برقرار کند.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید