346 سبدغذایی و 1400 ماسک بین مردم توفان زده هیرمند و زابل توزیع شد | اتاق خبر
کد خبر: 365730
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 09:12
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: 346 سبد غذایی و هزار و 400 عدد ماسک در 24 ساعت گذشته بین مردم توفان زده 10 روستای شهرستانهای زابل و هیرمند واقع در شمال این استان توزیع شد.

اتاق خبر:رسول راشکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 25 نیروی امدادی جمعیت هلال احمر در قالب پنج تیم در این مدت بین مردم توفان زده هشت روستای شهرستان هیرمند 217 سبد غذایی و هزار و 400 ماسک توزیع کردند.
وی افزود: همچنین 129 سبد غذایی بین مردم توفان زده 2 روستای زابل به وسیله چهار تیم جمعیت هلال احمر توزیع شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به تداوم وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان نیروهای امدادی در آماده باش کامل بسر می برند تا در کمترین زمان خدمات مورد نیاز را به مردم ارائه دهند.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان همچنان تا پایان هفته تداوم دارد و امروز از شدت آن کاسته شده است.
مصدق گودرزی فر افزود: میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان درشبانه روز گذشته به 350 میکروگرم بر متر مکعب معادل حدود 2 برابر حد مجاز رسید.
به گزارش ایرنا بادهای موسمی 120 روزه از زمان شکل گیری سیستان در شمال استان با این منطقه همزاد بوده و هر سال با آغاز آن در اوایل تابستان مردم منطقه شاهد گرد و غبار و آلودگی هوا بعضا تا چند برابر حد استاندارد هستند.
وزش این بادها و گردوغبار ناشی از آن و حرکت شن های روان سبب افزایش بیماریهای سل و تنفسی در این منطقه شده بطوریکه سیستان در صدر جدول بیماران سل قرار دارد.
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و زهک در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید