1900 دستگاه دوربین ترافیکی جدید در کشور درحال نصب است | اتاق خبر
کد خبر: 365734
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 09:38
رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی (ناجا) گفت: یک هزار و 900 دستگاه دوربین ترافیکی جدید در سراسر کشور درحال نصب است که با 400 دستگاه فعال کنونی به 2 هزار و 300 دستگاه خواهد رسید.

سرهنگ محمدحسن حمیدی روز چهارشنبه در آیین تودیع فرماند هان پلیس راه شمال و جنوب سیستان وبلوچستان در زاهدان اظهار داشت: سهم سیستان و بلوچستان از این دوربین های درحال نصب 50 دستگاه است.
وی ادامه داد: 93 درصد حمل ونقل کشور ازطریق جاده ها انجام می شود به همین سبب ایمنی راه ها شرط اصلی در کاهش تصادفات است.
سرهنگ حمیدی بیان کرد: هفت درصد تولید ناخالص ملی خرج تصادفات جاده ای کشور می شود که این رقم بسیار زیادی است و در تلاش برای کاهش تصادفات هستیم.
وی ادامه داد: 38 درصد کشته های تصادفات جاده ای کشور براثر واژگونی خودرو اتفاق افتاده که شناسایی نقاط حادثه خیز و رفع آن از جمله برنامه های در حال پیگیری است.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: اقدامات کم هزینه و زود بازده در دستور کار پلیس راهور قرار دارد تا میزان تصادفات و کشته ها به حداقل برسد.
سرهنگ حمیدی اظهار داشت: بیشترین مشکل ما در راه های روستایی سیستان و بلوچستان است که نظارت پلیس در این جاده ها کمتر است و برنامه ریزی شده تا این مشکل نیز برطرف شود.
وی تصریح کرد: نصب دوربین های لیزری بیشتر در جاده های سیستان و بلوچستان برای کنترل سرعت خودرو ها از دیگر برنامه های در دست اقدام است.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان نیز گفت: بالاترین میزان کشف جرم در 2 سال گذشته در استان اتفاق افتاده که این نشان دهنده عزم و اراده جدی پلیس در این راه است.
سردار حسین رحیمی اظهار داشت: امنیتی که امروز در سیستان و بلوچستان وجود دارد نتیجه مدیریت جهادی نیروهای امنیتی استان است.
وی با اشاره به نبود آزاد راه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: راه های ارتباطی استان قابل مقایسه با سایر راه های کشور نیست زیرا کمترین فاصله بین شهر ها در این استان 210 کیلومتر است.
وی ادامه داد: بخش زیادی از امکانات نیروی انتظامی در اختیار پلیس راهور سیستان و بلوچستان قرار داده شده تا بتواند میزان تصادفات جاده ای را به حداقل برساند.
وی تصریح کرد: پلیس راهور با کسانی که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند باید برخورد قاطع و قانونی داشته باشد.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: نصب دوربین های سرعت سنج در جاده های استان در کاهش میزان سرعت غیر مجاز بسیار موثر بوده است.
سردار رحیمی اظهار داشت: در کنار کارهای بازدارنده ای که پلیس برای کاهش آمار تصادفات جاده ای انجام می دهد فرهنگ سازی و آموزش های ترافیکی در دستور کار قرار دارد.
به گزارش ایرنا در این مراسم از سرهنگ ایوب شرافتی فرمانده قرارگاه پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان و سرهنگ محمدرضا کورسی فرمانده قرارگاه پلیس راه جنوب این استان تقدیر شد اما فرمانده جدیدی معرفی نشد.
استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راه های ارتباطی دارای 2 قرارگاه پلیس راه در شمال (زاهدان) و جنوب (ایرانشهر) است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید