«جیپسی‌کینگز» حضورش در ایران را رسما تکذیب کرد! | اتاق خبر
کد خبر: 365740
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 10:13
با محرز شدن کلاهبرداری تبلیغاتی از عنوان گروه و خواننده «جیپسی‌کینگز»، باید منتظر ماند و دید که آیا هزینه بلیت‌های 190 هزار تومانی این اجرا به مردم باز خواهد گشت یا خیر.

به گزارش اتاق خبر، طی روزهای گذشته دو شرکت تولید برگزار کننده کنسرت اقدام به برگزاری اجرای یگ گروه موسیقی اسپانیایی کردند و این گروه را به عنوان گروه اصلی «جیپسی‌کینگز» معرفی و «پاول ریه‌س» نوازنده گیتار سابق این گروه اسپانیایی را خواننده اصلی «جیپسی‌کینگز» معرفی کرده و بلیت‌های این اجرا را تا سقف 190 هزار تومان به فروش رساندند.

معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی اقدامی بی سابقه سه سانس در دو روز (18، 21 و 23) و یک سانس فوق‌العاده دیگر را به این گروه در تالار وحدت تهران اختصاص داد! حال سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا معاونت هنری ارشاد که همکاری تنگاتنگی با این دوشرکت برای برگزاری این کنسرت داشته، از اصل موضوع با خبر بوده یا این که سهوا این اشتباه را انجام داده است.

قطعا پیدا کردن اعضای اصلی «جیپسی‌کینگز» کار دشواری نیست و با چند جستجوی ساده اینترنتی می‌توان تمام شجرنامه این گروه را بررسی کرد. از طرفی روز گذشته روزنامه شرق با مدیر برنامه‌های گروه «جیپسی‌کینگز» مکاتبه کرد که در پاسخی که از طریق ایمیل ارسال شده، چنین آمده است: «کنسرتی که اعلام شده است، نشان می دهد که مربوط به پل ریس، یکی از قدیمی ترین برادران و از خانواده ریس است. او عضو سابق جیپسی کینگز است، ولی الان دیگر با ما همکاری نمی کند».
از طرفی جالب این جاست که همزمان با اجرای فردی که خواننده اصلی جیپسی‌ها معرفی شد، گروه واقعی در «نیواورلئان» آمریکا کنسرت داشت! آیا معاونت هنری ارشاد که همکاری بی‌دریغی با دوشرکت کلاهبردار انجام داد، از این موضوع هم بی‌اطلاع بود؟ آیا مسولانی که تالار وحدت را تمام و کمال در اختیار این شرکت‌ها قرار داده، از این کلاهبرداری محرز بی‌اطلاع بوده‌اند؟

حال با محرز شدن کلاهبرداری تبلیغاتی از عنوان گروه و خواننده «جیپسی‌کینگز»، باید منتظر ماند و دید که آیا هزینه بلیت‌های 190 هزار تومانی این اجرا به مردم باز خواهد گشت یا خیر. آیا معاونت هنری ارشاد برای اعتماد سازی و بازگشت اعتبار از دست رفته خود، اقدام به برخورد با کلاهبردان و بازگشت پول‌های مردم خواهد کرد یا خیر؟

اما این موضوع برای اولین بار نیست که اتفاق می‌افتد اردیبهشت سال گذشته نیز خبرهایی از حضور گروه «جیپسی‌کینگز» منتشر شد و مدیر وقت دفتر موسیقی نیز این خبر را تایید کرد اما در ادامه با پیگیری‌هایی که خبرنگاران انجام دادند مشخص شد که از گروه اصلی «جیپسی‌کینگز» خبری نیست و یک گروه دیگر تحت عنوان «جیپسی‌کینگز فمیلی» قصد اجرا در تهران را داشته‌اند!

فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید