22 درصد مردم ایران در ورزش همگانی فعالیت دارند | اتاق خبر
کد خبر: 365757
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 12:43
رئیس تربیت بدنی سازمان بسیج مستضعفین گفت: در حال حاضرتنها 22 درصد مردم ایران در ورزش همگانی فعالیت دارند.

اتاق خبر:سردار کاظم یزدانی روز چهارشنبه در همایش یکروزه اخلاق در ورزش ویژه مربیان استان لرستان در خرم آباد افزود: برای تشویق مردم به فعالیت در ورزش همگانی همه دستگاهها باید همکاری کنند.
وی همچنین در این همایش آموزشی خطاب به مربیان ورزشی گفت: پنج اصل جامع نگری و اعتدال ، استمرار و مداومت ، استفاده از روش های غیرمستقیم، تقدم بر روش های پیشگیرانه و شاگرد محوری برای موفقیت و شایستگی مربی حائز اهمیت است.
به گفته وی آموزش های مربیگری باید به روز باشد و لازمه آن مطالعه زیاد مربیان است.
وی بیان کرد:رعایت اخلاق لازمه موفقیت مربیان ورزشی است و مربیگری وظیفه انبیا و تکلیف سنگینی می باشد که باید به خوبی آن را انجام داد.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان لرستان نیز در این همایش گفت: سرانه ورزشی استان لرستان در حال حاضر 55 سانتی متر مربع است که با تکمیل پروژه های در دست ساخت این سرانه به 65 سانتی مترمربع افزایش می یابد.
سیروس حسنوند اظهار کرد:در حال حاضر 36 هزار ورزشکار در 46 هیات استانی و 460 هیات شهرستانی دراستان لرستان ساماندهی شده اند.
وی با بیان اینکه اخلاق سرلوحه فعالیت های ورزشی در استان است، گفت: تحصیل، تذهیب و ورزش سه توصیه رهبر معظم انقلاب به جوانان است که اگر این سه مورد تحقق پیدا کنند به اخلاق نیز می رسیم.
حجت الاسلام عابدین درویش پور دبیر ستاد اقامه نماز لرستان نیز در این همایش اظهار کرد: ورزشکاران باید دارای روحیه دفاع از مظلوم ، گذشت، فروتنی، امانت داری و ایمان باشند.
این همایش توسط سازمان بسیج ورزشکاران استان لرستان برگزار می شود و 300 نفر از مربیان ورزشی استان در آن شرکت دارند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید