افتتاح سه قطعه آزادراه ارومیه – تبریز تا بهار آینده | اتاق خبر
کد خبر: 365825
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 20:04
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: سه قطعه از آزاد راه ارومیه – تبریز تا بهار سال آینده به بهره برداری می رسد.

اتاق خبر:عباس آخوندی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه افزود: این سه قطعه بخش زیادی از این آزاد راه را شامل می شود که افتتاح آن نقش زیادی در توسعه اقتصادی شمال غرب کشور دارد.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن قطعه سوم پروژه آزاد راه ارومیه – تبریز که مهمترین قطعه آن نیز به شمار می رود، با اجرای دو دستگاه تونل به طول پنج کیلومتر با اثرگذاری در راستای کاهش 12 کیلومتری مسیر تا سه سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی اظهار کرد: در پاییز امسال نیز 40 کیلومتر از این آزادراه که بخش قابل توجهی از عملیات ساخت آن به اجرا درآمده، افتتاح می شود که نخستین آزادراه این استان محسوب می شود.
داریوش نصر مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی نیز در بازدید وزیر راه و شهرسازی از مراحل ساخت آزادراه ارومیه – تبریز گفت: طرح ملی ساخت این آزاد راه به طول 125 کیلومتر 46 درصد پیشرفت اجرایی دارد.
وی افزود: این آزاد راه در پنج قطعه اجرایی می شود که تاکنون برای اجرای آن یک هزار و 50 میلیارد ریال هزینه شده است.
وزیر راه و شهرسازی همچنین در ابتدای سفر دو روزه به آذربایجان غربی از مراحل توسعه فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه بازدید کرد.
بهسازی ترمینال داخلی، بررسی احتمال احداث باند دوم فرودگاه ارومیه و سیستم های مراقبت پرواز از جمله موارد این بازدید به شمار می روند.
به گزارش ایرنا، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی عصر روز چهارشنبه وارد آذربایجان غربی شد و تا عصر روز پنجشنبه از طرح های زیرمجموعه این وزارتخانه بازدید می کند.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید