ساخت بیمارستان 700 تختخوابی در کرمان آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 365858
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 23:41
تفاهم نامه ساخت بیمارستان 700 تختخوابی جایگزین شفا روز پنجشنبه با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کرمان امضا و همزمان عملیات اجرایی این طرح آغاز شد.

اتاق خبر:این تفاهم نامه در دومین روز سفر دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی به استان و با حضور علیرضا رزم حسینی و جمعی از مسئولان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) منعقد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در آیین انعقاد این تفاهم نامه گفت: امروز قرارداد ساخت بیمارستان 700 تختخوابی جایگزین شفا با امکانات ویژه، طراحی خاص و با نگاه به آینده منعقد شد.
علی اکبر حقدوست از ساخت این بیمارستان به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی جنوب شرق کشور در حوزه سلامت نام برد و افزود: پیمانکار این پروژه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء است.
وی بیان کرد: برای ساخت این بیمارستان 2 هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی گفت: نقشه این بیمارستان با توجه به 50 بیمارستان بزرگ دنیا و با طراحی مدرن تهیه شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: منابع مالی دولتی در این طرح تقریبا صفر است و سعی کردیم از ظرفیت داخل استان استفاده شود.
وی تصریح کرد: امیدواریم این پروژه از طرح هایی باشد که سریع به بهره برداری برسد.
به گزارش ایرنا، کلنگ ساخت بیمارستان 700 تختخوابی در کرمان توسط فرزندان شهید محمد بادپا از شهدای مدافع حرم این استان به زمین زده شد.
به گفته مسئولان استان کرمان این استان با کمبود سه هزار تخت بیمارستانی مواجه است و ستاد سرمایه گذاری سلامت نیز برای تسهیل ورود بخش خصوصی به این حوزه در استان تشکیل شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر چهارشنبه برای بررسی طرح ها و برنامه های دانشگاه های علوم پزشکی بم، کرمان و جیرفت وارد این استان شد.
وی امروز (پنجشنبه) به شهرستان های بردسیر، سیرجان، ارزوئیه، بافت، رابر و در ادامه به جیرفت در جنوب استان کرمان سفر می کند.
استان پهناور کرمان چهار دانشگاه علوم پزشکی دارد.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید