تلاش برای معرفی و برجسته کردن چهره‌های فرهنگی لرستان صورت گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 365925
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1395 - 08:03
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت تلاش برای معرفی و برجسته کردن چهره های فرهنگی لرستان تاکید کرد.

اتاق خبر:محمد زاده با بیان اینکه از آغاز هفته فرهنگی لرستان تا به حال دو بار به بوستان گفتگو و محل برگزاری این برنامه آمدم، اظهار داشت: لرستان ظرفیتی مغفول و ناشناخته ایی دارد و باید تلاش کرد این ظرفیت را شناساند.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه فرهنگی و اقتصادی لرستان، گفت: در بخش فرهنگ توانمندی ها و توانایی هایی در لرستان وجود دارد که در استان های دیگری به این شکل و به این پررنگی دیده نمی شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: در حوزه اقتصاد لرستان یک سری توانمندی هایی وجود دارد و باید این توانمندی ها را گسترش و توسعه دهیم.

محمد زاده با اشاره به اینکه استان ها باید بر روی نقاط قوت خود تکیه و تاکید کنند افزود: نقطه قوت لرستان حوزه فرهنگ آن است.

وی توانمندی های بالقوه لرستان را نقطه قوت لرستان دانست و تصریح کرد: اگر به این نقطه قوت توجه کنیم می توانیم مدعی باشیم که در حوزه اقتصاد، مسائل اجتماعی، مسائل سیاسی، نیز پیشرفت خواهیم کرد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظرفیت فرهنگی لرستان را ظرفیتی مغفول دانست و عنوان کرد: ظرفیت دوم ظرفیت نیروی انسانی موجود در لرستان بوده چرا که این ظرفیت در کشور کم نظیر است.

محمد زاده اضافه کرد: ما باید به نیروی انسانی استان لرستان توجه کنیم و بگذاریم جوانان در حوزه های مختلف رشد کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز توانمندی های هنری فراوانی  در رشته های خوش نویسی، موسیقی، نقاشی، شعر، مطبوعات و دیگر موضوعات مختلف  لرستان وجود دارد، افزود: مطبوعات لرستان جزء چند استان پیشرفته از نظر تولیدات مطبوعاتی است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برپایی این نمایشگاه توانسته در حوزه فرهنگی توانایی های لرستان را به نمایش بگذارد اما جای کار بیشتر از این است، افزود: اگر گاهی اوقات روی برگزاری هفته های فرهنگی تمرکز کنیم بیشتر می توانیم توانایی هایمان را به نمایش بگذاریم.

محمد زاده گفت: دعواهای سیاسی هیچ فایده ایی برای لرستان ندارد و باید تلاش در راستای برجسته کردن چهره های فرهنگی لرستان صورت گیرد.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید