ساخته شدن سیستم سریع هشدار دهنده سرقت به پلیس | اتاق خبر
کد خبر: 366023
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1395 - 20:44
محققان در یک پارک علم و فناوری موفق به طراحی و ساخت سیستم امنیتی پلیس شدند که می تواند به هنگام سرقت، کمتر از ۶ ثانیه، نزدیک ترین پلیس گشت را خبر کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر در خصوص «طراحی دستگاه امنیتی پلیس» گفت: در حال حاضر سیستم های دزدگیر اماکنی که در ایران نصب هستند امنیت ندارند به همین دلیل درصدد آمدیم تا سیستم های امنی را طراحی کنیم.

وی با بیان اینکه در همین راستا سیستم امنیتی فوق پیشرفته را با استفاده از الگوریتم های اروپایی طراحی کردیم، افزود: با استفاده از این سیستم می توان دزدی های برخی اماکن از جمله طلا فروشی، بانک ها و مکان های عمومی را در عرض ۶ ثانیه به نزدیکترین گشت پلیس اطلاع داد.

شفایی با بیان اینکه این سیستم، مکان و ساعت سرقت را به مرکز پلیس و نزدیک ترین گشت به صورت شبکه ای اطلاع می دهد، عنوان کرد: البته این سیستم بیشتر برای اماکن نظامی طراحی شده است تا موقعیت مکان حادثه را به پلیس اطلاع دهد.

شفایی با بیان اینکه این سیستم نمونه خارجی داشته ولی از آن در ایران وجود ندارد، گفت: ما توانستیم بدون اینکه نمونه آن در ایران وجود داشته باشد آن را بومی سازی کنیم.

وی گفت: اکنون مجوز برای مکانهایی از جمله بانک ها و طلافروشی و ... اخذ شده است، گفت: مجوز این مکان ها توسط پارک علم و فناوری مازندران گرفته شده ولی درصدد هستیم تا برای مکان های دولتی و نظامی(نیروی انتظامی، دادگاه) نیز مجوز را بگیریم.

وی تاکید کرد: بنا داریم کل کشور را  با این سیستم پوشش دهیم و به تولید انبوه برسانیم ولی همواره با مشکلاتی روبرو می شویم.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید