ژاپن به دنبال بالاترین بودجه دفاعی تاریخ خود برای سال 2017 است | اتاق خبر
کد خبر: 366042
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1395 - 23:32
بر اساس گزارش یک رسانه داخلی ژاپن، وزارت دفاع این کشور قصد دارد به منظور تقویت هر چه بیشتر در مقابل تهدیدهای چین و کره شمالی بالاترین بودجه دفاعی تاریخ ژاپن را برای سال 2017 که معادل 51.7 میلیارد دلار است، درخواست کند.

1044295788.jpg

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا،‌ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه "نیکی" ژاپن گزارش داد، وزارت دفاع این کشور معتقد است این افزایش بودجه دفاعی به دلیل افزایش فعالیتهای موشکی کره شمالی و افزایش تنشها با چین بر سر یک سری جزایر مورد مناقشه در دریای چین شرقی ضرورت دارد.

علاوه بر آن این بودجه که قرار است به نسبت بودجه دفاعی مربوط به سال مالی 2016 به میزان 2.3 درصد بیشتر باشد صرف دست یابی به نسل بعدی موشکهای موسوم به " Standard Missile-3 Block IIA" که به طور مشترک با آمریکا توسعه می یابند شود. قرار است این موشکها در کشتی های جنگی نیروی دریایی ژاپن به منظور محافظت از این کشور در مقابل تهدید موشکی کره شمالی مستقر شوند.

در بودجه دفاعی پیشنهادی برای سال 2017 همچنین دولت ژاپن به دنبال ارتقا موشکهای سامانه دفاع موشکی پاتریوت از نوع PAC-3 به منظور تقویت هر چه بیشتر خود در مقابل حملات احتمالی پیونگ یانگ است.

در عین حال وزارت دفاع ژاپن می خواهد با استفاده از بودجه سال 2017 به ارتقای موشکهای زمین به دریایی که در جزایر ساکیشیما در حوزه اوکیناوا مستقر کرده و همچنین جنگنده های اف-15 مستقر در یک پایگاه نظامی در اوکیناوا بپردازد. این پنجمین بار متوالی است که بودجه نظامی ژاپن افزایش می یابد.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید