اعلام آمادگی کره‌ای‌ها برای احداث زیرساختهای حمل و نقلی | اتاق خبر
کد خبر: 366177
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1395 - 15:18
هیاتی از کره جنوبی برای مشارکت در احداث پروژه‌های ریلی و آزادراهی ایران اعلام آمادگی کردند.

اتاق خبر: مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ضمن معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های حمل و نقل به ویژه حوزه ریلی عنوان کرد: یکی از اولویت‌های کلیدی در ایران پسابرجام توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل و ایجاد فضای اقتصادی قابل اطمینانی برای مشارکت سرمایه‌گذاران در پروژه‌ها است.  

 وی افزود: شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ضمن استقبال از سرمایه‌گذاری خارجی بسیار علاقمند و مشتاق است تا این سرمایه‌گذاران وارد بازار ایران شوند و از سود این فرصت‌های سرمایه‌گذاری  بهره‌مند شوند؛ چرا که ایران به عنوان کشوری استراتژیک به عنوان چهارراه منطقه می‌تواند شمال و جنوب و غرب و شرق را پیوند داده و نقطه اتصال کریدورهای بین المللی باشد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، راه‌آهن رشت- آستارا را یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارزشمند در ایران معرفی و اظهار داشت: این خط‌آهن به طول ۱۵۲ کیلومتر تکمیل کننده کریدور شمال به جنوب و تسهیل کننده مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای حاشیه دریای خزر و اروپا است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به تمایل و  اشتیاق کره‌ای‌ها در خصوص مشارکت در احداث راه‌آهن چابهار- زاهدان اعلام کرد: در حال حاضر تفاهم‌نامه تامین مالی و اجرای این پروژه با کشور هند به امضا رسیده است و طرف هندی موظف است تا اوایل مهرماه اسناد مهندسی برای ارایه  پیشنهاد مالی- فنی پروژه را به تصویب مراجع ذیصلاح در ایران برساند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تمایل به همکاری در این پروژه می‌توانند با تاسیس یک شرکت مشترک با  کشور هند و توافق با آنها این پروژه را به صورت مشترک به انجام رسانند.

در پایان مقرر شد طرف کره‌ای با بررسی اطلاعات ارایه شده و تصمیم در خصوص همکاری در یکی از پروژه‌های پیشنهادی، آمادگی خود را برای همکاری اعلام کند.

گفتنی است، کره‌ای‌ها خواهان امضای تفاهم‌نامه همکاری در یکی از پروژه‌های راه‌آهن ایران در زمان سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به منظور شرکت در کنفرانس جهانی همکاری‌های زیرساخت به میزبانی کشور کره جنوبی در شهریور ماه هستند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید