۵۸ هزار دستگاه تراکتور به ناوگان کشاورزی کشور افزوده شد | اتاق خبر
کد خبر: 366222
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1395 - 18:15
رئیس توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سه سال گذشته ۵۸ هزار تراکتور و هزار و ۱۰۰ دستگاه کمباین به ناوگان ادوات کشاورزی کشور افزوده شد.

اتاق خبر: کامبیز عباسی بعدازظهر شنبه در چهارمین نشست فصلی معاونان بهبود تولیدات گیاهی و مدیران زراعت سازمان‌های جهاد کشاورزی کشور در ساری، با اشاره به اختصاص هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان امسال برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار با سود ۱۵ درصد، تاکنون میان کشاورزان توزیع شد.

عباسی، سهم در نظر گرفته‌شده اعتبار مکانیزاسیون برای برخی از استان‌ها را ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان و برای برخی از استان‌های ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: سه سال گذشته ۵۸ هزار تراکتور و هزار و ۱۰۰ دستگاه کمباین به ناوگان ادوات کشاورزی کشور افزوده شد و بیش از نیمی از این ادوات هم نیاز به جایگزین دارند.

به گفته وی؛ توسعه مکانیزاسیون برنج کشور از یک جهش، بسیار خوبی برخوردار بود افزود: در سه سال اخیر ۲۴۱ هزار هکتار از شالیزارها به روش مکانیزه برداشت شد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی نیز افزایش کشت دانه‌های روغنی برای تأمین روغن کشور را از برنامه‌های مهم وزارت جهاد کشاورزی دانست و گفت: در این راستا برنامه ۱۰ ‌ساله تدوین و از پاییز امسال اجرایی خواهد شد.

عباس کشاورز، معرفی ارقام مختلف با ویژگی، افزایش عملکرد در سطح، بیمه محصولات کشاورزی با تخفیف ویژه و اعطای تسهیلات ۲ تا ۵ میلیون تومانی برای هر هکتار را ازجمله این حمایت هابرشمرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید