32 درصد محموله‌های باری زنجان، معدنی‌اند | اتاق خبر
کد خبر: 366228
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1395 - 18:47
رییس اداره کالا اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان با بیان اینکه بارهای معدنی بخش قابل توجهی از محموله‌های استان را شامل می‌شود، گفت: 32درصد محموله‌های استان را بارهای معدنی تشکیل می‌دهد.

اتاق خبر: سید جلال ابوالقاسمیان، صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  بین کارآیی در بخش حمل و نقل و رشد اقتصادی، رابطه‌ای مستقیم وجود دارد و حمل و نقل واسطه میان فعالیت‌های کشاورزی، معدنی، صنعتی، بازرگانی و خدماتی در سطح ملی و بین‌المللی است، افزود: پارسال و چهارماهه اول امسال 32 درصد از محموله‌های استان زنجان را بارهای معدنی تشکیل می‌دهد.

وی با یادآوری اینکه در حال حاضر ۶۷ شرکت حمل و نقل کالا در استان زنجان وجود دارد، تصریح کرد: یکی از معضلات این بخش جابه‌جایی درصدی از محموله‌های معدنی بدون بارنامه است که این موضوع خسارات جبران‌ناپذیری را بر پیکره حمل و نقل و زیرساخت‌های راه در استان وارد می‌کند كه خوشبختانه با اقدامات موثر مشترک بین دستگاه‌های اجرایی، اقدامات موثری برای کاهش این نقیصه انجام شده است.

ابوالقاسمیان ادامه داد: بر اساس قانون، همه محموله‌هایی که در جاده با ناوگان حمل و نقل تردد می‌كنند ملزم به اخذ بارنامه بوده و باید نسبت به پرداخت عوارض دولتی اقدام كنند كه در این راستا به منظور قانون‌مندی و تسهیل در امر خدمات‌رسانی با استقرار خدمات حمل و نقلی در مراکز تجمع بار نسبت به ساماندهی حمل این محموله‌ها اقدام شده است.

رییس اداره کالا اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان، عمده بارهای حمل شده در استان را خاک معدنی، سیمان، سیلیس، میلگرد، سنگ‌آهن، گندم، گازوئیل و شمش آهن برشمرد و خاطرنشان کرد: در چهار ماه نخست امسال، خاک معدنی با ۴۴۵ هزار و ۴۴ تن بیشترین میزان حمل بار از استان زنجان به سایر نقاط را داشته است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید