امین آب و مهار پدیده گسترش بیابانها دغدغه ما در قزوین است | اتاق خبر
کد خبر: 366251
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1395 - 20:59
استاندار قزوین گفت: مهمترین دغدغه و نگرانی ما تامین آب شرب مردم استان و مهار پدیده گسترش بیابانهای استان است و برای این کار برنامه مدون و جدی داریم.

اتاق خبر: فریدون همتی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان و در پاسخ به سوالات اصحاب رسانه در استانداری قزوین گفت: دراستان با مشکلات جدی در حوزه تامین آب شرب و کشاورزی مواجهیم که همه تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا این نیاز تامین شود.

وی اضافه کرد: تامین آب شرب در شهرها و روستاها، تامین آب کشاورزی دشت قزوین از دیگر برنامه هایی است که با اولویت در دستور کار قرار گرفته و عملیاتی خواهد شد.

قوانین کنونی متناسب با اقتصاد مقاومتی نیست

استاندار قزوین تصریح کرد: متاسفانه قوانین کنونی شتاب لازم برای اجرای اقتصاد مقاومتی را ندارد و به همین دلیل ظرفیت دستگاهها با دیدگاه رهبری هماهنگی ندارد و کارها بسرعت انجام نمی شود.

همتی یادآورشد: مسیر سرمایه گذاری و تولید طولانی و فرآیند ها بسیار پیچیده و سخت شده و از آنجا که زیرساخت اقتصاد مقاومتی فقط قانون است چون قوانین کارآمدی لازم را ندارد کارها مغفول مانده است.

مسیر قانونی در زمین خواری دنبال می شود

استاندار در پاسخ به سوالی در خصوص زمین خواری در استان اظهارداشت: سرانجام و نتیجه هر کاری باید توسط قانون مشخص شود و در مورد زمین خواری در ابتدای ورود به استان موضوعی مطرح شد که توسط گروهی بررسی کردیم اما وقتی رسانه ای شد شرایط به گونه ای دیگر رقم خورد.

وی اضافه کرد: استاندار وظیفه اجرای قانون را دارد وبرای احقاق حق حتی یک نفر باید اقدام کند و در این زمینه ۹۴ نفر درگیر هستند که تقاضای رسیدگی دارند و من هم دستور پیگیری دادم و مدارکی جمع آوری شد که حتی مسئولان ذیربط بی خبر بودند که البنته اشکالات جزیی در کار دیده می شود اما تغییری در ماهیت مسئله ایجاد نمی کند.

همتی گفت:در این موضوع که رسانه ها به آن گسترده هم پرداختند باید بدانیم رسانه ها نباید قضاوت کرده و حکم صادر کنند بلکه فقط باید طرح موضوع شود تا مسئولان پیگیری و قانون حرف نهایی را بزند.

وی بیان کرد: نقش رسانه ها در موضوع فیش های حقوقی بسیار خوب بود و موجب شد تا نظام پرداخت ها که در برخی مواقع غلط شکل گرفته بود و هر دستگاهی مستقل عمل می کرد متمرکز و هماهنگ شود و سیستم حقوق و دستمزد احیاء شد اما خیلی جاها هم تخریب صورت گرفت و ضد انقلاب و منافقان سوء استفاده کردند.

با هر تخلف و فسادی برخورد می کنیم

استاندار اضافه کرد: با هر تخلف و فسادی که واقعا رخ داده باشد بویژه در زمین خواری و ساخت و ساز غیرمجاز برخورد قاطعانه خواهیم کرد و اگر در این دولت دستگاهی در استان کوتاهی کرده باشد با آن برخورد می کنیم.

چشم انداز ۲۰ هزار شغل برای حرکت مضاعف است

استاندار پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در خصوص محقق نشدن تعهد ۲۰ هزار شغل در استان تصریح کرد: استعدادهای استان در بخش های مختلف فراوان است و ما نیز در هدف گذاری با نگاهی بزرگتر حرکت می کنیم و اگر گفته ایم ۲۰ هزار شغل این کار دست یافتنی است.

همتی اضافه کرد: اگر هم این تعداد محقق نشد و مثلا ۱۷ هزار شغل ایجاد شد اتفاقی نمی افتد و ضرر نمی کنیم که نگران باشیم ما هدف گذاری را به گونه ای تعریف می کنیم تا مدیران تلاش بیشتری داشته باشند.

وی گفت: در همین راستا صادرات یک میلیارد دلاری را اعلام کردیم و برخی گفتند نشدنی است و ۸۰۰ میلیون دلار می تواند عملیاتی شود که پذیرفتیم حالا اگر چند میلیون دلار هم از سال قبل بیشتر صادر کنیم برای ما ارزشمند است.

تامین آب مهمترین مشکل استان قزوین

استاندار در خصوص سوالی در مورد مهمترین مشکل استان گفت: تامین آب شرب و کشاورزی مهمترین دغدغه ما در استان است که برای آن برنامه ریزی کرده ایم.

وی یادآورشد: یکی دیگر از نگرانی های ما توسعه بیابانها در محدوده آبیک و هم مرز با استان البرز است که در این دو استان ۲۰۰ هزار هکتار بیابان در حال گسترش است که باید برای مقابله تدبیر کنیم.

همتی در خصوص وضعیت سرمایه گذاری خارجی هم اظهارداشت: خوشبختانه در دعوت از هیئت های خارجی به نتایج خوبی رسیده ایم و چند سرمایه گذار خارجی برای ساخت نیروگاه بادی و خورشیدی اعلام آمادگی کرده اند و اخیرا یک شرکت آلمانی با خرید یکی از شرکت های بزرگ قزوین اقدام کرده و قراراست ۲۲ پروژه را در استان اجرایی کند.

مدیران خوب و توانمند حمایت می شوند

استاندار در خصوص جابجایی مدیران ضعیف هم اظهارداشت: فارغ از هر گونه گرایش سیاسی از مدیران قوی حمایت می کنیم و اگر مسئولی ناتوان بود و نتوانست سیاست های دولت را پیاده کند برکنار می کنیم.

وی اضافه کرد: اگر مدیری سیاست و برنامه های دولت را قبول ندارد خودش باید برود ولی اگر مدیری گرایش دیگری دارد اما خوب کار می کند و خدماتش مورد توجه و رضایت مردم است و سیاسی کاری هم نمی کند و چوب لای چرخ دولت نمی گذارد باید فراجناحی عمل کنیم و از تخصص و توانش در مدیریت استان استفاده کنیم.

دولت روحانی فراجناحی است

وی یادآورشد: دولت دکتر روحانی فراجناحی است و باید بر اساس شایستگی و ظرفیت و توان مدیران از آنها استفاده کنیم و اگر فقط با اتکا به این که فردی طرفدار این دولت یا دولت قبلی است از خدمت محروم شود منطقی نیست.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید