احداث سه منطقه تجاری در کویت | اتاق خبر
کد خبر: 366388
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1395 - 15:26
دولت کویت از راه اندازی و احداث سه منطقه آزاد تجاری در نواحی مختلف این کشور با هدف تقویت روند واردات و صادرات کالا و همچنین درآمدزایی از ترانزیت کالاها خبر داد.

اتاق خبر: طرح های وزارت بازرگانی کویت به گونه ای است که با گسترش و توسعه پایانه های گمرکی دریایی مراودات تجاری این کشور افزایش یابد و از همسایگی با کشورهای عراق، ایران و عربستان سعودی به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.
در حال حاضر تنها منطقه آزاد شویخ در کویت فعال است و این منطقه مدتی به دلیل بروز مشکلات داخلی دچار رکود شده بود اما با آغاز اجرای مفاد سند اصلاح اقتصادی شرایط برای تعامل اقتصادی و درآمدزایی بیشتر از طریق این بندر فراهم شد.
مناطق آزاد جدید علاوه بر شویخ در منطقه عبدلی واقع در مرز با عراق و منطقه دریایی نویصیب احداث خواهند شد و قرار است وزارت بازرگانی تسهیلاتی را همچون معافیت گمرکی برای تجاری که در زمینه ترانزیت و صادرات مجدد کالا فعالیت دارند قائل شود.
بر اساس گزارش های منتشر شده در حال حاضر دولت کویت بار سنگین پرداخت حقوق های کلان ماهیانه کارکنان دولتی که نزدیک به هفتاد درصد حجم بودجه سالیانه را تشکیل می دهد به دوش می کشد و باید برای در راستای تنوع درآمدزایی و کاهش تکیه بر درآمدهای نفتی چاره اندیشی کند.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید