۲۴ کیلومتر از خط راه آهن گرگان – مشهد آماده برگزاری مناقصه است | اتاق خبر
کد خبر: 366412
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1395 - 18:02
مدیرکل ساخت، توسعه و کنترل راه های استان گلستان از برگزاری مناقصه ۲۴ کیلومتر از خط راه آهن گرگان – مشهد خبر داد.

اتاق خبر: علی اصغر رفیعی نژاد، ظهر یکشنبه در نشست مدیران شورای هماهنگی حمل و نقل استان گلستان با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دولت در اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: نوکنده به گرگان، گرگان به آزادشهر و آزادشهر به جنگل گلستان سه محوری هستند که در قالب یک طرح ساخت بزرگراه شاهرود-آزادشهر در کشور و در سطح ملی در حال پیگیری هستند.

وی ادامه داد: حدود ۵۲ کیلومتر از راه محور نوکنده – گرگان و ۷۴ کیلومتر از محور گرگان – آزادشهر در حال بهسازی هستند که تا حدودی تکمیل شده اند اما به دلیل قطعه قطعه بودن محور گرگان – ازادشهر از نظر زیرساختی باید فعالیت بهسازی در این محور ادامه داشته باشد.

او با بیان اینکه در محور آزادشهر – جنگل گلستان نیز ۲۱ کیلومتر بهسازی انجام شده است، افزود: کار بهسازی شهرک صنعتی تا پلیس راه مینودشت ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که بعد از تکمیل پل نرماب، فعالیت آن جدی تر انجام می شود.

رفیعی نژاد تصریح کرد: به دلیل رعایت قوانین محیط زیست و آسیب نرساندن به مراتع، دو کیلومتر از محورها را به سمت شمال منتقل می کنیم و ۱۰ کیلومتر از سه راه کلاله تا پلیس راه تنگراه در دهه فجر امسال افتتاح می شود. ۱۵ کیلومتر از کمربندی گرگان به بهره برداری رسیده است و با مساعدت مسئولین نیز عملیات اجرایی ۱۵ کیلومتر باقیمانده آن در قالب قطعه دوم به زودی آغاز خواهد شد.

مدیرکل ساخت، توسعه و کنترل راه های استان گلستان در پایان خاطرنشان کرد: ۸۰ کیلومتر از راه آهن گرگان به اینچه برون به بهره برداری رسیده است و در حال حاضر نیز در حال پیگیری احداث راه آهن گرگان به مشهد هستیم. حدود ۱۵۴ کیلومتر از این خط راه آهن در استان گلستان قرار دارد که ۲۴ کیلومتر آن آماده برگزاری مناقصه است که در آینده ای نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید