تلاش برای اصلاح 4هزار و 160نقطه حادثه خیز جاده های کشور | اتاق خبر
کد خبر: 366435
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1395 - 20:55
مدیرکل پیشگیری های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اصلاح نقاط حادثه خیز جاده های کشور را از برنامه های این بخش بیان کرد و گفت: 4 هزار و 160 نقطه حادثه خیز در جاده های کشور شناسایی شده است.

اتاق خبر:براساس اعلام روز یکشنبه دادگستری گلستان به ایرنا، علی رضا ساوری در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان گلستان در گرگان افزود که قرار است در گام نخست مشکلات 10 درصد این نقاط حادثه خیز رفع شود.
وی، پیشگیری از رشد و توسعه مناطق حاشیه نشین را از دیگر برنامه های امسال این معاونت برشمرد و اضافه کرد: شناسایی و تعیین تکلیف زمین های دولتی و خصوصی در معرض خطر تفکیک و تغییر کاربری غیرمجاز برای حاشیه نشینی، برنامه هایی است که در کشور پیگیری می شود.
ساوری افزود: در گلستان این طرح به صورت ویژه با تمرکز بر دو شهر گرگان و گنبدکاووس انجام می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که هفت سامانه جدید پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور راه اندازی می شود و دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرای آن تدوین شده است.
به گفته وی؛ سامانه کد رهگیری ،تجارت مرزی ،حمل و نقل و ارزی از جمله حوزه های این هفت سامانه است.
وی ادامه داد: با بکارگیری این ابزار، امکان ورود کالایی که عوارض گمرکی آن پرداخت نشده باشد، به کشور به کمترین میزان می رسد و تجارت داخلی و خارجی شفاف تر می شود.
ساوری گفت: اتصال و یکپارچه سازی این سامانه ها فرصت کار را از قاچاقچیانی که از یکپارچه نبودن اطلاعات سوء استفاده می کردند، سلب می کند.
ساوری برای حضور در دومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان گلستان که با موضوع قاچاق کالا، حاشیه نشینی و نقاط پرتصادف برگزار شد، به گرگان سفر کرده بود.

منبع:ایرنا 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید