زلزله 4.8 ریشتری بستک هرمزگان خسارت نداشت | اتاق خبر
کد خبر: 366437
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1395 - 21:13
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: طبق گزارش های دریافتی از بستک، زلزله چهار و هشت دهم ریشتری در این منطقه هیچگونه خسارت جانی و مالی نداشته است.

اتاق خبر:علیرضا صفا ایسینی یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این زمین لرزه ساعت 12 و 13 دقیقه و یک ثانیه امروز در عمق هشت کیلومتری عرض جغرافیایی 27 و 10 درجه شمالی و طول جغرافیایی 54 و 52 درجه شرقی در چهار کیلومتری کوخرد و 20 کیلومتری بستک رخ داده است.
وی بیان داشت: برای جلوگیری از خطر احتمالی این زمین لرزه تمام دستگاه های متولی امداد و نجات بستک درحال آماده باش هستند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهارکرد: کمیته هماهنگی مدیریت بحران بستک نیز هم اکنون با حضور همه دستگاه های عضو تشکیل شده است.
پیش از این نیز در 19 مردادماه جاری زلزله ای به قدرت چهار و یک دهم ریشتر در عمق 16 کیلومتری زمین در بندرکنگ از توابع بندرلنگه رخ داده بود که خسارتی نداشت.
هرمزگان از استانهای زلزله خیر کشور است و در سال های اخیر زلزله هایی با قدرت شش ودو دهم در بستک هم تجربه کرده و خسارت های جانی ومالی در پی داشته و همچنین در14 اردیبهشت ماه امسال هم درحوالی فارغان از توابع شهرستان حاجی آباد نیز زلزله ای با قدرت سه وشش دهم ریشتری و زلزله ای به قدرت 4.8 درجه در مقیاس امواج درونی زمین هفم مردادماه جاریی جزیره هندورابی در استان هرمزگان را لرزاند.
بستک در 220 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید