بزرگترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری کشور در شهر مجلسی اصفهان بهره برداری شد | اتاق خبر
کد خبر: 366438
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1395 - 21:21
بزرگترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری مبتنی بر فناوری های نو به وسیله یک شرکت دانش بنیان در اصفهان طراحی و در شهر جدید مجلسی بهره برداری شد.

روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روز یکشنبه اعلام کرد: این پکیج تصفیه با ظرفیت یکهزار و 700 مترمکعب در شبانه روز، توانایی تحت پوشش قرار دادن 9 هزار نفر را دارد.
رئیس پارک علم و فناوری شیخ بهایی گفت: بزرگترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری در کشور توسط شرکت دانش بنیان کاشفان نیلفام، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شده است.
حمید مهدوی افزود: برخورداری از فضای مفید کمتر از 700 متر مربع، مصرف انرژی بسیار مناسب (کمتر از 50 کیلو وات) و استفاده از فناوری های تصفیه جدید فاضلاب از ویژگی های منحصر به فرد این سامانه است.
شرکت مهندسی کاشفان نیلفام که از شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، فعالیت تخصصی خود را در قالب طراحی و ساخت تصفیه خانه های آب و فاضلاب صنعتی و بهداشتی آغاز کرده است.
این شرکت موفق به ثبت اختراعات مرتبط با صنعت آب و فاضلاب از جمله ساخت پکیج های نوین تصفیه بیولوژیکی فاضلاب به روش رشد تلفیقی، آکنه معلق نیلفام مورد استفاده در تصفیه خانه های آب و فاضلاب و همچنین پکیج های نو تصفیه شیمیایی فاضلاب های صنعتی شده است.
به گزارش ایرنا ، هم اکنون بیش از 470 شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقرند که در حوزه های مختلف فناوری از جمله سازه، خدمات مدیریت شهری، مواد و متالورژی، ساخت و تولید، اتوماسیون، اطلاعات و ارتباطات، شیمی، بیوتکنولوژی، انرژی، محیط زیست و مهندسی پزشکی فعالیت می کنند.
شهر جدید مجلسی با حدود 10 هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری شهرستان مبارکه در غرب اصفهان واقع است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید