تغییر نام دفتر تشکل‌های حرفه‌ای به دفتر توسعه مهندسی ساختمان | اتاق خبر
کد خبر: 366565
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1395 - 21:59
عنوان دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی به دفتر توسعه مهندسی ساختمان تغییر یافت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  «صما» مدیر کل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام این خبرگفت: با تصویب ساختار جدید وزارت راه و شهرسازی، عنوان دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی، به دفتر توسعه مهندسی ساختمان تغییر یافت.

شیبانی اصل تاکید کرد: طبعا یکی از مباحث توسعه ای هم که در چارچوب وظایف دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی است، ارتقای ایمنی ساخت و سازها است.

لازم به ذکر است، تنظيم روابط سازماني نظام مهندسي ساختمان استان‌ها با دستگاه‌هاي اجرايي و شهرداري‌ها و يا ساير مراجع صدور پروانه ساختماني و مراجع قضايي در سطوح ملي و محلي از جمله مهمترین شرح وظايف دفتر توسعه مهندسی ساختمان است.

علاوه بر این، نظارت بر برگزاري انتخابات و معرفي رئيس شوراي مركزي و هيت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان و همچنين سازمان نظام كارداني ساختمان استان ها و در عین حال بررسي و اعلام نظر نسبت به مباني قيمت گذاري خدمات مهندسي پيشنهادي و تشكيل شوراي بررسي و تاييد مباني قيمت گذاري خدمات مهندسي و ابلاغ مصوبات و پيگيري‌هاي لازم، بخش دیگری از وظایف متعدد این دفتر را تشکیل می دهد.

گفتنی است، بررسي و نظارت بر عملكرد هيات عمومي و شوراي مركزي و ارائه‌راهكار‌هایي لازم در خصوص چگونگي ادامه كار، اصلاح خط‌مشي‌ها و ابلاغ دستور‌العمل‌هاي لازم براي بهبود عملكرد‌ها، انجام وظايف قانوني هيات مديره سازمان‌هاي مهندسي استان‌ها در زمان تعطيل و يا انحلال، نظارت عاليه بر اقدامات واحد‌هاي استاني در زمينه عملكرد سازمان‌هاي مهندسي ساختمان استان‌ها، نظارت بر عملكرد سازمان‌هاي نظام مهندسي ساختمان و سازمان نظام كارداني‌استان‌ها و... مواردی از وظایف متعدد دفتر مذکور را شامل می شود.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید