پیشرفت 70 درصدی طرح بومی سازی پمپ‌های فرآیندی چند مرحله‌ای | اتاق خبر
کد خبر: 366609
تاریخ انتشار: 1 شهریور 1395 - 13:46
مدیر تدارکات و امور کالای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از پیشرفت 70 درصدی پروژه تدوین دانش فنی، طراحی و ساخت پمپ فرآیندی چند مرحله‌ای از نوع BB3 خبر داد.

اتاق خبر: ناصر خردمند با اعلام این خبر اظهار کرد: تدوین دانش فنی و بومی‌سازی این پمپ‌ها که برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود، در راستای بیانات مقام معظم رهبری و منطبق بر الزامات اقتصاد مقاومتی است که در قالب یک طرح بومی‌سازی به منظور حمایت از ساخت داخل با همکاری مشترک کارشناسان این شرکت و شرکت تولید پمپ‌های بزرگ و توربین آبی (پتکو) و با حمایت علمی دانشگاه صنعتی سهند تبریز به مرحله اجرا گذاشته شده است. 

وی افزود: طراحی و ساخت 2 نوع از این پمپ‌ها طی قراردادی به ارزش حدود 72 میلیارد ریال در سال 1393 به شرکت پتکو واگذار شد. طراحی و تدوین دانش فنی این پمپ‌ها به طور کامل انجام شده و ساخت آن‌ها نیز که با پیشرفت 70 درصدی در دست انجام است در نیمه دوم سال جاری پایان خواهد یافت. پمپ‌هایBB3  کاربری فراوانی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب داشته که در واحدهای نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرند. با بومی‌سازی این پمپ‌ها ضمن جلوگیری از خروج ارز موجب اشتغالزایی و حمایت از صنایع داخلی خواهد شد. 

مدیر تدارکات و امور کالای شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: این شرکت پس از موفقیت در بومی سازی قطعات توربین‌ها و پمپ‌ها در سال‌های گذشته، ساخت کامل این ماشین‌آلات را در دستور کار خود قرار داده است. تاکنون یک نمونه توربین گازی 100 درصد بومی‌سازی شده است و فرایند بومی‌سازی پمپ‌های فرآیندی چند مرحله‌ای نیز گام‌های نهایی را طی می‌کند.

 خردمند خاطرنشان کرد: کارشناسان این شرکت هفته گذشته از کارخانه سازنده این نوع پمپ بازدید کرده و از نزدیک در جریان مراحل ساخت آن قرار گرفتند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید