تولید روزانه یزد تایر به 13 هزار حلقه تایر افزایش می یابد | اتاق خبر
کد خبر: 366721
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1395 - 09:27
اسکندر ستوده در گفتگو با اتاق خبر
در حال حاضر صنعت تایر کشور توانسته بیش از 70 درصد از نیاز کشور را تامین کند و در این راستا یکی از اهداف بلند مدت شرکت یزد تایر این است که با تولید روزانه 13 هزار حلقه تایر نیاز بازار به این کالا را در آینده ای نزدیک تامین کند.

اتاق خبر- سرویس اقتصادی: مدیرعامل شرکت یزد تایر در گفتگو با اتاق خبر گفت: مجتمع صنایع لاستیکی یزد در شهر صنعتی یزد تاسیس شده است  و فعالیت های این مجموعه شامل تولید تایرهای سواری و وانت رادیال با آخرین تکنولوژی روز دنیا و همچنین تولید تایر دوچرخه و موتورسیکلت با تکنولوژی ژاپن است؛ اهمیت تولیدات این محصول به این جهت است که می تواند امنیت وسایل نقلیه را تضمین کند.

اسکندر ستوده توضیح داد: بیش از 40 درصد از تولیدات این مجموعه به صنعت خودرو کشور اختصاص داده شده و سایر تولیدات در اختیار بازار مصرف و بازار صادراتی قرار گرفته است، درحال حاضر بیش از  12درصد نیاز کشور به تایر و تیوب توسط این شرکت تامین می شود و طی برنامه هایی پیش بینی شده است که این آمار در سال آینده به سقف 15 درصد برسد.

وی با تاکید براینکه مجتمع صنایع لاستیکی یزد با هدف تولید صادرات محور تاسیس شده است؛ تصریح کرد: 4 سال متوالی است که این مجموعه صادرکننده نمونه کشور شناخته می شده است و تولیدات یزدتایر به اکثر کشورهای خاورمیانه، آفریقا و برخی کشور های اروپایی صادر می شود.

مدیرعامل شرکت یزد تایر افزود: با توجه به اینکه محصولات این شرکت مهر استاندارد کشورهای اروپایی را دارد می توان از این تایرها در ساخت خودروهای صادراتی استفاده کرد.

ستوده با اشاره به اینکه تایر از کالاهای استراتژیک در کشور است گفت: هدف اصلی تولیدات این شرکت بالا بردن کیفیت محصولات است  وما توانسته ایم با معیارهای کیفی بالای 50 درصد این کالا را تولید کنیم تا به این طریق بتوانیم تا حد زیادی از ورود تایرهای بی کیفیت از کشورهایی چون هند و چین جلوگیری کنیم.

وی افزود: تایرهای وارداتی بی کیفیتی که با قیمت ارزان در بازار توزیع می شوند باعث شده وضعیت اشتغال دچار مشکل شود، همچنین به دلیل اینکه این دست کالاها با سلامت و امنیت جامعه سروکار دارد لازم است مسئولان از ورود آن ها جلوگیری کنند. لذا انتظار می رود دولت از تولید داخل حمایت بیشتری انجام دهد.

این فعال اقتصادی بخش خصوصی اظهار داشت: همچنین لازم است که مصرف کننده را به خرید کالای با کیفیت داخلی تشویق کنیم و تولیدکنندگان داخلی با تولید کالای با کیفیت، بازار را از واردات محصولات خارجی بی نیاز کنند.

مدیرعامل شرکت یزد تایر تاکید کرد: همچنین انتظار داریم که دولت با تثبیت و تسهیل قوانین و دستورالعمل ها در بلند مدت شرایط را برای برنامه ریزی بیشتر در بخش صنایع فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه صنعت تایر از جمله صنایعی است که مزیت نسبی بیشتری نسبت به سایر صنایع دارد تصریح کرد: بیش از نیمی از مواد اولیه ای که در تولید تایر مورد نیاز است در داخل تولید می شود.

مدیرعامل شرکت یزد تایرگفت: خوشبختانه با سیاست های کارآمد دولت و همچنین با لغو تحریم ها بسیاری از مراودات بانکی با کشورهای دیگر رونق یافته که اینگونه مسائل در آینده نزدیک وضعیت را برای انتقال ماشین آلات و تکنولوژی مهیا خواهد کرد.

وی در پایان اظهار داشت: در حال حاضر صنعت تایر کشور توانسته بیش از 70 درصد از نیاز کشور را تامین کند و در این راستا یکی از اهداف بلند مدت شرکت یزد تایر این است که با تولید روزانه 13 هزار حلقه تایر نیاز کل بازار را در آینده ای نزدیک تامین کند.  

نظرات
ADS
ADS
پربازدید