تقاضا برای مسکن در اردبیل وضعیت متعادلی دارد | اتاق خبر
کد خبر: 366880
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1395 - 19:09
مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بر خلاف برخی استان‌ها تقاضا برای مسکن در این استان وضعیت متعادلی دارد.

اتاق خبر: شهرام باباخانی تصریح کرد: هر چند در وضعیت فعلی خریدوفروش مسکن در اردبیل با رکود مواجه است، اما در مجموع میزان تقاضا به حدی بالا نیست که التهاب ایجاد کند.

وی افزود: طی سال‌های اخیر عوامل متعددی از جمله افزایش قیمت مصالح، کاهش قیمت خریدوفروش واحدها و کاهش قدرت خرید مردم موجب شد بازار مسکن در اردبیل راکد شود و این رکود همچنان به قوت خود باقی است.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان افزود: با این وجود به دلیل اینکه قبل از این رکود پروژه مسکن مهر به بخش عمده‌ای از نیازها پاسخ داد، بازار تقاضا را به تعادل رساند.

باباخانی تأکید کرد: اینکه هر خانواده مالک مسکن شود، دیدگاه صحیحی نیست و ما به اسکان استیجاری نیز نیاز داریم و مجموعه این دو عامل به بازار وضعیت آرامی می‌بخشد.

وی متذکر شد: با این وجود در بررسی کلی مشاهده می‌شود که تقاضا به مسکن هر چند وجود دارد اما با خروج از رکود بازار مسکن التهابی به وجود نخواهد آمد.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان تأکید کرد: در حال حاضر قدرت پایین خرید مردم عامل اصلی رکود است و دولت برای رفع این معضل به دنبال حمایت متقاضی با ارائه تسهیلات است.

باباخانی به طرح‌های مختلف تسهیلات مسکن ارائه شده از سوی بانک‌ها اشاره و تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود این تسهیلات مورد استقبال قرار گرفته و زمینه رونق بازار مسکن را فراهم سازد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید