352 طرح با 2510 میلیارد ریال اعتبار در کردستان به بهره برداری می رسد | اتاق خبر
کد خبر: 366916
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1395 - 23:36
استاندار کردستان گفت: در هفته دولت امسال 352 طرح و پروژه با اعتبار 2هزار و 510 میلیارد ریال در استان افتتاح می شود.

اتاق خبر:عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح ها در حوزه های عمرانی، صنعتی، کشاورزی، عمران شهری و عمران روستایی هستند.
وی گفت:این طرحها و پروژه ها در حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با 19هزار و 600میلیارد ریال اعتبار ،جهاد کشاورزی 210 میلیارد و 183میلیون ریال ،شهرکهای صنعتی 6 میلیارد ریال و گاز رسانی 190 میلیارد ریال در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
زاهدی ادامه داد: در هفته دولت امسال در حوزه میراث فرهنگی 16 میلیارد ریال طرح ،اداره کل ورزش و جوانان 32 میلیارد ریال ،شرکت آب و فاضلاب روستایی 30 میلیارد ریال ، شرکت آب و فاضلاب شهری 31 میلیارد و 380میلیون ریال ، اداره کل نوسازی مدارس پنج میلیارد 820 میلیون ریال بنیاد مسکن 37 میلیارد ریال، ثبت احوال پنج میلیارد و 850 میلیون ریال ، شهرداری های استان 363میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
وی اظهار کرد: علاوه بر این از محل اعتبارات دهیاری ها 56 میلیارد ریال پروژه عمرانی در روستاها به بهره برداری می رسد.
استاندار کردستان گفت: همچنین در هفته دولت امسال 2 هزار و 223 واحد مسکن مهر در شهرستان های سنندج، سقز، بانه، بیجار، قروه و کامیاران به بهره برداری می رسد که یک هزار و 280 میلیارد ریال برای این واحدها هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه شرکت گاز بیشترین افتتاح را در این هفته دارد اظهار کرد: شرکت گاز 62 پروژه دارد که 48 پروژه آن مربوط به گازرسانی به روستاها، 10 پروژه مربوط واحدهای صنعتی، 2 طرح مربوط به مسکن مهر و 2 طرح هم مربوط به گازرسانی به ساختمان های اداری است.
زاهدی گفت: تاکید کرده ام پروژه هایی در هفته دولت افتتاح شود که تکمیل شده و مردم بتوانند بلافاصله بعد از افتتاح از آن استفاده کنند.
وی ادامه داد: بر همین اساس پروژه های حوزه راه را در لیست افتتاح در هفته دولت قرار نداده ایم.
به گفته وی طرح های حوزه راه در استان کردستان که یک ماه بعد از هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید حدود یک هزار و 350 میلیارد ریال است.
وی در ادامه از سفر وزیر آموزش و پرورش در هفته دولت به استان کردستان خبر داد و گفت: وزیر در این سفر در شورای اداری استان، شورای آموزش و پرورش، نشست با فرهنگیان، نشست با اصحاب رسانه و صدا و سیما شرکت خواهد کرد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید