بهره برداری از67 پروژه عمرانی درمانه و سملقان خراسان شمالی | اتاق خبر
کد خبر: 366920
تاریخ انتشار: 3 شهریور 1395 - 00:00
با حضور استاندار خراسان شمالی و جمعی از مسئولانی استانی و شهرستانی در نخستین روز هفته دولت، 67 پروژه عمرانی و زیربنایی در مانه و سملقان با اعتباری بالغ بر 341 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

اتاق خبر:استاندار خراسان شمالی روز سه شنبه در آیین بهره برداری متمرکز از این طرح ها، هفته دولت را نمادی از تکریم و تجلیل شهدای دولت و در رأس آنان، شهیدان رجایی و باهنر توصیف کرد و گفت: دولت تدبیر و امید نیز در راستای تحقق آرمان های جمهوری اسلامی ایران گام بر می دارد و تلاش کرده است حاکمیت عقلانیت و اعتدال و الزام به تحقق آن در همه امور را به منصه ظهور برساند.
محمدرضا صالحی با اشاره به تأکید دولت یازدهم بر صداقت در گفتار و رفتار در قبال مردم تصریح کرد: با تلاش دولت، زمینه پیشرفت کشور در حوزه های مختلف فراهم شده است و انتظار ما از مردم این است که با حضور همیشگی خود و تأیید دولت و حتی انتقاد و ابراز مخالفت با دولت البته با رعایت اصول اخلاق و منطق، دولت را در اصلاح امور جاری کشور یاری برسانند.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با یادآوری شرایط حاکم بر کشور پیش از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و تحریم های ظالمانه علیه ایران اسلامی خاطرنشان کرد: با حمایت رهبر معظم انقلاب و همراهی ملت و تدبیر دولت، از بحران هسته ای عبور کردیم و اکنون با اجرایی شدن برجام، شرایط برای حضور سرمایه گذاران خارجی و فعال تر شدن سرمایه گذاران و تولیدکنندگان داخلی فراهم شده است.
استاندار با اشاره به برخی توفیقات دولت یازدهم در حوزه های گوناگون اقتصادی و اجتماعی، رویکرد دولت را حرکت در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برشمرد.
وی خاطر نشان کرد: در هفته دولت 602 پروژه در استان با اعتباری حدود 5 هزار و 120 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد که سهم مانه و سملقان 67 پروژه با اعتباری بالغ بر 341 میلیارد ریال است.
وی هم چنین با اشاره به ضرورت جلب سرمایه گذاران بیشتر به استان، به رایزنی خود با برخی نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت های بزرگ سرمایه گذاری کشور برای حضور در این استان اشاره کرد و گفت: با پیگیری انجام شده، بنیاد برکت سقف حمایت از سرمایه گذاری ها در خراسان شمالی را برداشته است و آمادگی دارد در هر طرح سرمایه گذاری، به میزان حداکثر 49 درصد رقم سرمایه گذاری مشارکت کند و برای ورود به عرصه ساخت واحدهای مسکن محرومان و کمک به برخی طرح های عمرانی هم قول مساعد داده است.
به گزارش ایرنا ، غلامرضا عوض زاده فرماندار مانه و سملقان نیز در این مراسم گزارش اجمالی از شاخص های اجتماعی و اقتصادی این شهرستان ارائه کرد. حجت الاسلام احمدزاده امام جمعه آشخانه نیز با تبریک هفته دولت به عموم دولتمردان و تمام خدمتگزاران نظام اسلامی، شیوه عمل شهیدان رجایی و باهنر و خصوصیات اخلاقی و شیوه مدیریتی آنان را الگویی برای همه کارگزاران نظام اسلامی دانست.
در پایان این مراسم، 67 طرح عمرانی، زیربنایی، تولیدی و فرهنگی با مجموع اعتبار 341 میلیارد ریال به طور متمرکز به بهره برداری رسید.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید