امید پیش روی نوجوانان قرار گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 366969
تاریخ انتشار: 3 شهریور 1395 - 06:09
به زودی کانال امید شبکه کودک و نوجوان رسما برای مخاطبان نوجوان بالای 12 سال راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر، در ادامه برنامه راه‌اندازی شبکه کودک و نوجوان، کانال امید به کانال های پویا و نهال اضافه خواهد شد تا برای نخستین بار در ایران، نوجوانان، یک شبکه تلویزیونی مجزا داشته باشند.

این کانال، ویژه نوجوانان 12 تا 18 سال است و با برنامه‌هایی در قالب های مختلف داستانی، تلویزیونی، اطلاع‌رسانی و نماهنگ،خواسته های آنان را تامین خواهد کرد.

60 درصد برنامه‌های این شبکه ساختار رئال و 40 درصد آن ساختار انیمیشن خواهد داشت . در گام ابتدایی، دستکم نیمی از برنامه‌ها ساخت ایران خواهند بود.

اکنون آزمون های فنی کانال امید در حال اجراست و در آینده‌ای نزدیک، پخش آزمایشی کانال امید از ساعت 14 تا 22 هر روز آغاز خواهد شد.

بدین‌ترتیب نوجوانان خواهند توانست از طریق گیرنده‌های دیجیتال تلویزیون، این شبکه جدید را ببینند. بنابر سیاست راهبردی شبکه کودک و نوجوان، کلیه برنامه‌های این کانال نیز براساس یک منظومه تربیتی تولید خواهند شد و رویکرد بنیادی کانال امید، «گسترش دین، اخلاق، امید و آگاهی و ترویج سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی میان نوجوانان با تکیه بر فعالیت‌ها و برنامه‌های حرفه‌ای پیشرفته و عمیق رسانه‌ای» خواهد بود.

براساس برنامه راه‌اندازی شبکه کودک و نوجوان که از اول مهر 1394 آغاز شده، ابتدا کانال های پویا ویژه خردسالان زیر 6 سال و نهال ویژه کودکان 6 تا 12 سال پخش آزمایشی خود را آغاز کردند و در 30 فروردین 1395 وارد پخش رسمی شدند. این دو کانال با تفکیک ساعات زمانی، از ساعت 8 تا 14 و 14 به بعد، برنامه‌های خود را بر روی یک فرکانس پخش می‌کنند.

جام جم

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید