هیات تجاری سین کیانگ چین به مازندران آمد | اتاق خبر
کد خبر: 366980
تاریخ انتشار: 3 شهریور 1395 - 07:35
یک هیات تجاری استان سین کیانگ چین امروز سه شنبه برای عقد قرارداد سرمایه گذاری در صنعت نساجی و سایر زیرساخت ها ی اقتصادی به مازندران سفر کرد .

اتاق خبر:مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندراندر این باره به خبرنگار ایرنا گفت که مهم ترین محورهای همکاری دو جانبه بین مازندران و استان سین کیانگ چین نوسازی و بهسازی صنعت نساجی در این خطه از شمال کشور است .
محمد محمدپور عمران با اشاره به اینکه صنعت نساجی مازندران از قدیمی ترین صنایع نساجی کشور به شمار می رود ، افزود : در صورت توافق با هیات تجاری چینی ، سرمایه گذاران سین کیانگ در این حوزه در مازندران سرمایه گذاری خواهند کرد .
وی ادامه داد : با توجه به ابراز علاقه هیات تجاری استان سین کیانگ چین برای شراکت تجاری با سرمایه گذار ایرانی در حوزه های مختلف ، بویژه صنعت نساجی مازندران ، می بایست از این فرصت استفاده شود .
مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت مازندران به مصوبه حمایت از سرمایه گذاری خارجی در ایران مبنی بر واگذاری زمین و معافیت های مالیاتی اشاره کرد و گفت : این مصوبه مهم ترین مشوق برای سرمایه گذاری خارجی در کشور به شمار می رود .
وی افزود : در شرایط فعلی مشکلی برای سرمایه گذاری خارجی در کشور وجود ندارد و قانون نیز ضمانت های لازم را برای بازگشت سرمایه و انتقال سود سرمایه گذاری به کشور سرمایه گذار پیش بینی کرده است.
لئ همچنین با اشاره به ارتباط ریلی ایران با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان ، ادامه داد : در صورت تمایل سرمایه گذاران استان سین کیانگ چین ، این شبکه ریلی را می توان از طریق قزاقستان به این استان شمالی چین متصل کرد .
محمد پور اتصال این خط ریلی به استان سین کیانگ چین را زمینه ساز کاهش هزینه های حمل و نقل و انتقال کالا از این استان به مازندران و برعکس دانست .
این دومین هیات تجاری چینی است که در کمتر از یک ماه گذشته برای انعقاد قرارداد های تجاری و اقتصادی به مازندران سفر می کند.
سین کیانگ یا شین جیانگ نام ناحیهٔ خودمختار بزرگی در باختر جمهوری خلق چین است.
هیات 20 نفره تجاری استان سین کیانگ چین سفر سه روزه به ایران را از روز گذشته آغاز کرد و صبح امروز وارد مازندران شد.
بیش از 400 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای 22 طرح اقتصادی در مازندران در حال اجراست .

منبع: ایرنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید