خرید ۵۰۰ هزار تن گندم در طول سال ۹۵ در آذربایجان شرقی | اتاق خبر
کد خبر: 367059
تاریخ انتشار: 3 شهریور 1395 - 15:59
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از خرید ۵۰۰ هزار تن گندم در طول سال ۹۵ در استان خبر داد.

اتاق خبر: کریم مهری ، از اواخر سال ۹۲ سندی با عنوان اقتصاد مقاومتی تنظیم شد که این سازمان نیز نقشه راه مقاومتی خود را تهیه و چاپ کرد و اقدامات موثر در این زمینه احصا گردیده و اجرا شد.

وی ادامه داد: مدیریت جهادی تنها با شعار عملی نشده بلکه باید مشکلات را احصا کرده و به شکل عملی آن ها را حل کنیم.

مهری افزود: جوامع روستایی نباید به طرف تعطیلی کشیده شوند بلکه به خاطر بالا بودن نرخ بیکاری باید تمهیداتی نیز برای این مناطق در نظر گرفته شود تا بدین وسیله اشتغال زایی شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره ای به خرید ۵۰۰ هزار تن گندم در استان گفت: هدف گذاری انجام شده ۴۵۰ هزار تن بوده است که سال گذشته این میزان خرید به ۴۰۰ هزار تن رسیده بود.

وی ادامه داد: این میزان خرید نسبت به سال ۹۲ حدود سه برابر شده است که با توجه به اینکه گندم کالای اساسی محسوب می شود این میزان خرید در سال جدید می تواند تامین کننده نیاز مردم استان باشد.

مهری در خصوص تنظیم بازار محصولات کشاورزی گفت: تامین بازار تولید بر عهده سازمان جهاد کشاورزی بوده که درون زا، دانش بنیان، عدالت محوری و مردمی بودن  از شاخص های عمده ما در تامین این بازار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ادامه داد: هر چقدر خرید و فروش ها به شکل شفاف باشد، رانت خواری نیز کاهش می یابد که با مراجعه به بورس می توان شرایط خرید و فروش را بررسی کرد که خوشبختانه شرایط مساعدی در بخش کشاورزی در بورس حاکم است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید