یک ملییون و 180هزار هکتار عملیات آبخیزداری در دولت یازدهم اجرا شده است | اتاق خبر
کد خبر: 367234
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1395 - 09:40
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در سه ساله فعالیت دولت یازدهم، یک میلیون و 180 هزار هکتار عملیات آبخیزداری در کشور انجام شده است.

اتاق خبر:پرویز گرشاسبی عصر چهارشنبه در سفر به شهرکرد در گفت وگو با ایرنا افزود: اجرای عملیات آبخیزداری باعث کاهش خسارات ناشی از سیل، کاهش تلفات منابع آب و خاک و تقویت پوشش گیاهی می شود.
وی گفت: اجرای 650 هزار هکتار عملیات آبخیزداری با 2 هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار در سال جاری از برنامه های محوری ما در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی اعتبار مورد نیاز برای اجرای هر هکتار طرح آبخیزداری را بیش از 7 میلیون ریال عنوان کرد و حمایت و مشارکت مردمی و گسترش فرهنگ خیران نیکوکار را یکی از راههای توسعه و اجرایی شدن طرح های آبخیزداری در کشور عنوان کرد.
وی با بیان اینکه تا کنون 27 میلیون هکتار از عرصه مستعد کشور در50 ساله اخیر زیر پوشش اجرای عملیات آبخیزداری قرار گرفته است اظهارکرد: هم اکنون متوسط فرسایش خاک کشور 16.4 تن در هکتار است که اجرای طرح های آبخیزداری در مناطق بحرانی فرسایش خاک انجام می شود.
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری توضیح داد: اجرای عملیات آبخیزداری یک نیاز اجتناب ناپذیر در کشور است که در سه سال گذشته در زمینه جذب منابع غیردولتی و استفاده از کمک نیکوکاران در اولویت قرار گرفته است.
گرشاسبی با بیان اینکه تاکنون خیران حوزه آبخیزداری در چهار استان کشور فعال شدند، اظهارکرد: سال گذشته 13سد آبخیزداری در استان هرمزگان با اعتباری بیش از 42 میلیارد ریال توسط افراد نیکوکار انجام شده است.
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری به منظور شرکت در سومین جلسه کمیته هماهنگی مشترک در فاز تمدید پروژه بین المللی جایکا در چهارمحال وبختیاری به شهرکرد سفر کرد.

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید